Radio Opole » Radio Opole w powiecie nyskim (DAB+) » Informacje z powiatu nyskiego

Informacje z powiatu nyskiego

2020-09-01, 19:45 Autor: Daniel Klimczak

W szkołach powiatu nyskiego wprowadzono środki ostrożności, jednak nie są one bardzo inwazyjne. "Będziemy monitorować sytuację"

Nyski "Rolnik" [fot. B. Lisik / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported]
Nyski "Rolnik" [fot. B. Lisik / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported]
Szkoła [Katarzyna Doros]
Szkoła [Katarzyna Doros]
Po ponad 5 miesiącach od zawieszenia stacjonarnych zajęć lekcyjnych, uczniowie w powiecie nyskim zasiedli dziś (01.09) w szkolnych ławach. W placówkach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności w związku z pandemią, jednak nie należą one do szczególnie inwazyjnych.
Największą uwagę na zabezpieczenia przed koronawirusem samorząd, wspólnie z dyrektorami szkół, chce położyć w największych jednostkach. Do jednej z nich, nyskiego "Rolnika", uczęszcza w tym roku ponad 900 uczniów. Naczelnik wydziału edukacji i kultury w nyskim starostwie Kazimierz Darowski zapowiada, że w zależności od rozwoju sytuacji, instytucje te będą dodatkowo reagować na pojawiające się zagrożenie.

- Dyrektorzy wprowadzili pewne zasady, które ograniczają bezpośredni kontakt. Zobaczymy, jak to będzie działać. Stosujemy te wszystkie środki zapobiegawcze; dezynfekcje, mycie rąk, zakładanie maseczek, jeżeli to jest konieczne, zwłaszcza na korytarzach - wskazuje.

Ponadto, zajęcia wychowania fizycznego organizowane są w taki sposób, by młodzież nie gromadziła się podczas nich w jednym miejscu.

Większych problemów z zachowaniem dystansu nie ma za to w Zespole Szkół w Paczkowie. Dyrektor placówki Martyna Nakonieczny zauważa, że sytuacji sprzyja kameralna atmosfera szkoły.

- U nas jest ta luksusowa sytuacja, że budynek jest bardzo duży, uczniów nie jest tak dużo. Klasy są mniej liczne, w związku z tym spokojnie możemy gwarantować bezpieczeństwo. Lekcje będą odbywały się w pojedynczych klasach, klasy nie będą się przemieszczać po korytarzach, jeśli nie będzie to konieczne - wyjaśnia.

Jednocześnie, nyskie starostwo zapewnia, że jest przygotowane na ewentualną konieczność wprowadzenia w prowadzonych przez siebie placówkach zdalnego nauczania, w tym dostarczenie szkołom odpowiedniej liczby komputerów umożliwiających lekcje on-line.
Kazimierz Darowski
Martyna Nakonieczny

Zobacz także

2024-09-21, godz. 11:58, Wiadomości z regionu W nyskim szpitalu ruszają szczepienia przeciwko tężcowi W szpitalu w Nysie rozpoczynają się bezpłatne szczepienia przeciwko tężcowi. Są one dedykowane wszystkim chętnym osobom. Wystarczy zgłosić się do punktu szczepień przy ul. Bohaterów Warszawy 34. » więcej 2024-09-20, godz. 16:05, Wiadomości z regionu Wniosków o zasiłek powodziowy przybywa. Punkty przyjmowania działają w urzędach Ośrodek Pomocy Społecznej i Urząd Miejski w Nysie przyjmują wnioski o udzielenie zasiłku po powodzi. Wnioskujących jest wielu, to setki osób każdego dnia. W centrum Nysy szkody obejmują głównie zalane piwnice i garaże. » więcej 2024-09-20, godz. 15:31, Wiadomości z regionu Starlink dla nyskich WOPR-owców. Da im niezależną łączność w trudnym terenie Stację Starlink do internetowej łączności satelitarnej odebrali w Warszawie nyscy WOPR-owcy. Własny terminal pozwoli im utrzymać łączność w trudnym terenie. » więcej 2024-09-20, godz. 11:05, Wiadomości z regionu "Będziemy tak długo, jak będzie trzeba". Gorąca zupa w Głuchołazach i Nysie [FILM] - Przyjechaliśmy po to, żeby pomóc ludziom przetrwać trudne chwile po odejściu wody i gotujemy gorące zupy - mówi Mikołaj Rykowski z fundacji Wolne Miejsce. » więcej 2024-09-20, godz. 10:46, Wiadomości z regionu Wielkie sprzątanie w sklepach, restauracjach i hotelach. Przedsiębiorcy liczą straty Restauratorzy, hotelarze czy handlowcy w Nysie są wśród poszkodowanych wskutek powodzi na Opolszczyźnie. Stracili swój biznes, a tym samym źródło dochodu. Jak przekazali naszej reporterce Katarzynie Doros-Stachoń, w pomieszczeniach… » więcej
28293031323334
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »