Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2022-06-28, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pokój wczoraj i dziś. To wtorkowy przystanek na trasie wakacyjnej akcji Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie"

Gmina Pokój - wakacyjna akcja Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie"
Niegdyś znany kurort, dziś raczej znany z ruin pałacowych i terenów zielonych. Pokój w powiecie namysłowskim był wtorkowym przystankiem na trasie akcji "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO".
To nasza urodzinowa trasa. W charakterze reportera oblatywacza - Piotr Wójtowicz.

Historia Pokoju sięga połowy XVIII wieku. Historia Radia Opole to już 70 lat. To teraz połączmy to w jedno... Zaglądamy do przepastnych archiwów Radia Opole. Październik 1967 roku. Magazyn informacyjny. Wiadomości lokalne Radia Opole. Tu było o otwarciu nowego ośrodka zdrowia w Świerczowie, Uniwersytetu Robotniczego w Zdzieszowicach ale też o Pokoju, którego lasy odwiedzili myśliwi z Austrii. A lasy te pełne zwierzyny, zresztą posłuchajmy!

Stobrawski Park Krajobrazowy trzyma się mocno. Dziś jest celem wycieczek pieszych czy rowerowych. Co rusz informujemy o kolejnych zabytkach, które udało się w Pokoju odnowić. Choć znak rozpoznawczy Pokoju dziś to raczej gigarondo. Z pasjonatem i popularyzatorem historii lokalnej, prezesem Stowarzyszenia „Pokój” Hubertem Kołodziejem red. Barbara Tyslik o tymże właśnie roncie rozmawiała w Radiu Opole w 2020.

Warto odwiedzić Pokój ale warto przede wszystkim słuchać Radia Opole. Jutro wspólnie z NTO świętować będziemy w Głogówku, na rynku. Już od godziny 9.00. Będą spotkania z ciekawymi gośćmi i przypominamy, że mamy też gratkę dla słuchaczy, którzy odwiedzą plenerowe studio Radia Opole - zabawę z nagrodami.
Radio Opole w gminie Pokój - 70 gmin na 70-lecie [autor: Piotr Wójtowicz]
O rondzie w Pokoju mówi Huber Kołodziej [archiwum Radia Opole, 2020]
Myśliwi z Austrii z wizytą w lasach pod Pokojem [archiwum Radia Opole, 1967]
Radio Opole w Pokoju
Radio Opole w Pokoju
Radio Opole w Pokoju
Radio Opole w Pokoju

Zobacz także

2024-09-27, godz. 16:30, ROD - artykuły Branża turystyczna po powodzi: nie odwołujcie rezerwacji, czekamy na was Praktycznie zamarły obroty w Górskim Domu Turysty 'Pod Biskupią Kopą'. Turyści nie docierają do schroniska, ponieważ Nadleśnictwo Prudnik zamknęło szlaki turystyczne po intensywnych opadach deszczu przed dwoma tygodniami, które… » więcej 2024-09-26, godz. 16:30, ROD - artykuły Opole pomoże poszkodowanym przez powódź gminom Pomoc o wartości 2,5 miliona złotych przeznaczy Opole dla poszkodowanych w powodzi samorządów. Milion złotych zarezerwowano na przyszły rok, ale jeszcze w tym roku 700 tysięcy złotych trafi do poszkodowanych gmin, m.in. do Głuchołaz… » więcej 2024-09-25, godz. 16:30, ROD - artykuły Operacja "Feniks" na Opolszczyźnie. Wojsko pomaga walczyć ze skutkami kataklizmu Na terenach dotkniętych powodzią trwa wojskowa operacja o kryptonimie 'Feniks'. To największa operacja wojskowa po 1989 roku. Przez cały czas jej trwania, czyli co najmniej do końca roku, w pomoc samorządom w odbudowie zniszczonej infrastruktury… » więcej 2024-09-24, godz. 16:30, ROD - artykuły Góry Opawskie zamknięte. Właściciele ośrodków liczą straty po powodzi Wielka woda, która przeszła w ostatnich dniach przez województwo opolskie, mocno dotknęła też opolskich przedsiębiorców. W wielu miejscowościach zniszczone zostały mniejsze i większe biznesy - sklepy, kawiarnie, bary, apteki. Opolska… » więcej 2024-09-23, godz. 16:30, ROD - artykuły Opolszczyzna sprząta po wielkiej wodzie, Opole myśli o inwestycjach przeciwpowodziowych Fala powodziowa na Odrze dotarła do województwa lubuskiego. Tymczasem Opole może już odetchnąć z ulgą. Stolicę regionu, ale także Kędzierzyn-Koźle czy Wrocław uratował przed zalaniem sprawnie działający suchy zbiornik Racibórz… » więcej
20212223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »