Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-04-20, 16:24 Autor: Marzena Śmierciak

"Rowerowe wyzwania" - akcja WORD w Opolu. Czyli jak uczyć dzieci prawidłowego poruszania się rowerem po drodze?

Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchamia projekt "Rowerowe wyzwania". To akcja, której celem jest ujednolicenie sposobu nauczania i testowania zainteresowanych zdobyciem karty rowerowej.
Dominik Grabowski, egzaminator w WORD, podkreśla że przez pandemię dzieci miały i nadal mają trudności ze zdobyciem karty rowerowej.

Projekt "Rowerowe wyzwania" zachwala także podkomisarz Tomasz Kukułka, który zwraca uwagę, że za jedną trzecią wypadków z udziałem rowerzystów, jak pokazują statystyki, odpowiadają właśnie kierowcy jednośladów.

A przypomnijmy zdobycie karty rowerowej to poważna sprawa. Według przepisów - dzieci powyżej 10. roku życia nie mogą poruszać się po drogach publicznych bez karty rowerowej. Z obowiązku posiadania tego dokumentu zwalnia je dopiero osiągnięcie pełnoletności. Niefrasobliwość rodziców w tej materii może w skrajnych przypadkach skończyć się nawet w sądzie rodzinnym.
Posłuchaj - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2022-06-30, godz. 15:30, RTT - artykuły Głuchołazy na trasie wakacyjnej akcji Radia Opole i NTO Świętujemy w upale. Wakacyjny - urodzinowy tour pod hasłem '70 gmin na 70-lecie' oczywiście Radia Opole i NTO dziś dotarł do Głuchołaz. » więcej 2022-06-29, godz. 17:30, RTT - artykuły Technologia i sport. Naukowcy zaglądają głęboko w oczy piłkarzy Co to jest okulografia i jaki ma związek z piłką nożną? Na Politechnice Opolskiej przez trzy dni trwały specjalne badania, których celem jest śledzenie ruchów gałki ocznej, punktu skupienia wzroku i rozmiaru źrenicy zawodników. » więcej 2022-06-29, godz. 17:15, RTT - artykuły Moda na retro także w motoryzacji. Marzenie na 50. urodziny - Polonez W gospodarce liczy się eko, oszczędność i wydajność. Ale już w życiu prywatnym - tym powiedzmy motożyciu? » więcej 2022-06-29, godz. 16:45, RTT - artykuły Mini Miasto po raz 10. powstaje w Raszowej. Tu dzieci uczą się świata dorosłych Nie straszny im skwar i żar, który leje się z nieba. Tu robota wre. W Raszowej po raz 10. trwa budowa mini miasta dzieci. Z mikrofonem Radia Opole odwiedziła uczestników Maja Laksy. » więcej 2022-06-29, godz. 16:00, RTT - artykuły "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Plenerowe studio z wizytą w Głogówku Od początku lata, a nawet trochę wcześniej wystartowaliśmy z wielkimi urodzinami Radia Opole i NTO. Gramy dla Państwa od 70 lat. Każdego dnia odwiedzamy inną gminę regionu. I dziś nadawaliśmy prosto z Głogówka. Choć skwar i upał.… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »