Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-04-20, 16:24 Autor: Marzena Śmierciak

"Rowerowe wyzwania" - akcja WORD w Opolu. Czyli jak uczyć dzieci prawidłowego poruszania się rowerem po drodze?

Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchamia projekt "Rowerowe wyzwania". To akcja, której celem jest ujednolicenie sposobu nauczania i testowania zainteresowanych zdobyciem karty rowerowej.
Dominik Grabowski, egzaminator w WORD, podkreśla że przez pandemię dzieci miały i nadal mają trudności ze zdobyciem karty rowerowej.

Projekt "Rowerowe wyzwania" zachwala także podkomisarz Tomasz Kukułka, który zwraca uwagę, że za jedną trzecią wypadków z udziałem rowerzystów, jak pokazują statystyki, odpowiadają właśnie kierowcy jednośladów.

A przypomnijmy zdobycie karty rowerowej to poważna sprawa. Według przepisów - dzieci powyżej 10. roku życia nie mogą poruszać się po drogach publicznych bez karty rowerowej. Z obowiązku posiadania tego dokumentu zwalnia je dopiero osiągnięcie pełnoletności. Niefrasobliwość rodziców w tej materii może w skrajnych przypadkach skończyć się nawet w sądzie rodzinnym.
Posłuchaj - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2022-07-06, godz. 16:00, RTT - artykuły 25 lat od Powodzi Tysiąclecia. Wspomnienia radiowców To już 25 lat. Ćwierć wieku mija od powodzi tysiąclecia. Tej, która w lipcu 1997 roku dotknęła południową i zachodnią Polskę a także Czechy, wschodnie Niemcy, część Słowacji i Austrię. W Polsce zabrała życie 56 osób, na… » więcej 2022-07-05, godz. 16:17, RTT - artykuły Romeo i Julia z Opola, czyli nietypowe odkrycie archeologów Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. » więcej 2022-07-04, godz. 16:16, RTT - artykuły Wielki pożar lasu z 1992 roku. Uruchomiono zbiornik małej retencji, aby zminimalizować ryzyko Wciąż uznawany jest za jeden z największych pożarów w Europie. Ogień zaatakował 26 sierpnia 1992 roku, a objął rejon Kuźni Raciborskiej, Kędzierzyna-Koźla, Rud Raciborskich i Rudzińca. » więcej 2022-07-01, godz. 15:45, RTT - artykuły Opolski Balaton dla każdego. Radio Opole z wizytą w Turawie Od zawsze wakacyjny ale nie tylko cel wyprawy mieszkańców Opola. Lata temu mekka przybyszów ze Śląska. Turawa kusi wodą, gdzie można nie tylko pływać ale i na przykład zasadzić się na sandacza. » więcej 2022-06-30, godz. 16:15, RTT - artykuły Kiedyś sprzedali, dziś odkupili. Co powstanie w budynku byłego dworca PKP w Głubczycach Niszczejący od wielu lat zabytkowy dworzec kolejowy w Głubczycach wrócił do zasobów miny. Żeby zapobiec całkowitej dewastacji samorząd odkupił budynek od prywatnego właściciela za 247 tys. złotych.   » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »