Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-01-26, 19:00 Autor: Marzena Śmierciak

Kontrole maseczek w miejskich autobusach w Opolu. Akcja MZK i policji. "Zdarzają się pasażerowie krnąbrni, a inni okazują skruchę"

Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Kontrolerzy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu wspólnie z policjantami przypominali dziś (26.01) pasażerom autobusów o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
Za brak maseczki w transporcie publicznym grozi nawet 500 złotych mandatu. Dzisiaj (26.01) większego problemu nie było, bo na widok umundurowanych policjantów każdy pasażer używał maseczki. Kiedy jednak tego rodzaju kontroli mundurowych nie ma, to różnie bywa z samodyscypliną pasażerów.
Posłuchaj - relacja Witolda Wośtaka

Zobacz także

2022-06-13, godz. 16:02, RTT - artykuły Legia broni, legia radzi... Uczestnicy V Legii Akademickiej na Uniwersytecie Opolskim odebrali certyfikaty Zakończyła się V edycja Legii Akademickiej na Uniwersytecie Opolskim. To ochotnicza forma służby wojskowej studentów uczelni wyższych. » więcej 2022-06-10, godz. 16:00, RTT - artykuły Opolagra 2022. Największa wystawa maszyn rolniczych i zwierząt w południowej Polsce Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Kamienia Śląskiego wróciła Opolagra. To największa wystawa rolnicza w południowej Polsce. Na odwiedzających czekają pokazy maszyn, urządzeń, nowinki technologiczne, będzie… » więcej 2022-06-09, godz. 16:00, RTT - artykuły Wakacje 2022. Bułgaria i Turcja to najpopularniejsze kierunki. Kusi też Bałtyk Wakacje już za 2 tygodnie. Czas pomyśleć o letnim wypoczynku. Najpopularniejsze kierunki tegorocznych zagranicznych wyjazdów to Bułgaria, Turcja, Cypr i oczywiście Chorwacja - informują przedstawiciele opolskich biur podróży. Atrakcyjne… » więcej 2022-06-09, godz. 16:00, RTT - artykuły Wojna na Ukrainie. W Opolu powstało Centrum Integracji Cudzoziemców, wojewoda dziękuje ukraińskim wolontariuszom W stolicy regionu powstało nowe Centrum Integracji Cudzoziemców prowadzone przez fundację Human Doc. W placówce przy ul. Ozimskiej 8 każdy będzie mógł skorzystać z pomocy psychologicznej, pośrednictwa pracy czy warsztatów dla dzieci… » więcej 2022-06-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Politechnika Opolską będzie współpracować z komandosami z Lublińca Politechnika Opolska rozpoczęła współpracę z komandosami z Lublińca. Ma to związek z powstającym na opolskiej uczelni kierunkiem 'Sport i bezpieczeństwo'. Instytucje podpisały specjalne porozumienie. Ma zapewnić wsparcie przy ofercie… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »