Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-01-20, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach. Straż pożarna: "To utrudnia akcje ratownicze"

Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach foto:B.Kalisz
Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach foto:B.Kalisz
Rowery, stare meble, wózki, pozostałości po remontach tarasują korytarze oraz klatki schodowe w blokach na opolskich osiedlach. Utrudniają wszelkie akcje ratownicze, ale także codzienne życie mieszkańców. Mimo licznych zgłoszeń, administracja osiedla Armii Krajowej w Opolu zbywa lokatorów dziwnymi, czasami złośliwymi odpowiedziami. Strażacy podkreślają, że wszelkie przedmioty pozostawione na klatkach utrudniają ewakuację mieszkańców i gaszenie pożarów. Jest to też niezgodne z obowiązującymi regulaminami spółdzielni.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu, administrująca blokami na osiedlu Armii Krajowej, do 15 lutego dała czas mieszkańcom na usunięcie składowanych przedmiotów w częściach wspólnych budynków, to jest korytarzy, klatek schodowy oraz piwnic. Po tym terminie rzeczy będą sukcesywnie wywożone na składowisko miejskie, a właściciele nie będą mieli prawa do odszkodowania za ich utracenie.
Zatarasowane korytarze i klatki w blokach

Zobacz także

45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »