Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-01-20, 16:00 Autor: Bogusław Kalisz

Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach. Straż pożarna: "To utrudnia akcje ratownicze"

Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach foto:B.Kalisz
Rowery, wózki, stare meble. Zagracone klatki schodowe w opolskich blokach foto:B.Kalisz
Rowery, stare meble, wózki, pozostałości po remontach tarasują korytarze oraz klatki schodowe w blokach na opolskich osiedlach. Utrudniają wszelkie akcje ratownicze, ale także codzienne życie mieszkańców. Mimo licznych zgłoszeń, administracja osiedla Armii Krajowej w Opolu zbywa lokatorów dziwnymi, czasami złośliwymi odpowiedziami. Strażacy podkreślają, że wszelkie przedmioty pozostawione na klatkach utrudniają ewakuację mieszkańców i gaszenie pożarów. Jest to też niezgodne z obowiązującymi regulaminami spółdzielni.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu, administrująca blokami na osiedlu Armii Krajowej, do 15 lutego dała czas mieszkańcom na usunięcie składowanych przedmiotów w częściach wspólnych budynków, to jest korytarzy, klatek schodowy oraz piwnic. Po tym terminie rzeczy będą sukcesywnie wywożone na składowisko miejskie, a właściciele nie będą mieli prawa do odszkodowania za ich utracenie.
Zatarasowane korytarze i klatki w blokach

Zobacz także

2022-05-24, godz. 16:07, RTT - artykuły "Balladyna" się nie pojawiła, za to przygotowano "Zemstę" Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się oni z językiem polskim. » więcej 2022-05-23, godz. 16:15, RTT - artykuły "To atrakcyjne szczególnie dla Opolan". Zamek w Mosznej trafił na monetę Nowa moneta okolicznościowa z wizerunkiem najsłynniejszego zamku na Opolszczyźnie trafiła do obiegu. » więcej 2022-05-20, godz. 16:09, RTT - artykuły Pomagają uchodźcom od pierwszych dni wojny na Ukrainie. "Szczerze, od serca i od duszy. Wiedzieliśmy, że tak trzeba zrobić" Chęć pomocy i działania deklarowali już w pierwszych godzinach od wybuchu wojny w Ukrainie jeszcze przed utworzeniem Miejskiego Centrum Pomocy Uchodźcom w Opolu przy ul. Krakowskiej 32. » więcej 2022-05-19, godz. 16:15, RTT - artykuły Stan zagrożenia epidemicznego zamiast stanu epidemii. Jakie były dwa lata pandemii? Pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce potwierdzono 4 marca 2020 roku. Na Opolszczyźnie pierwsze zakażenie koronawirusem opolski sanepid potwierdził 6 dni później. 16 maja tego roku po ponad dwóch latach odwołano stan epidemii w Pols… » więcej 2022-05-18, godz. 16:12, RTT - artykuły Kwietne dywany zostaną poddane naukowym analizom. Skąd wzięła się ta tradycja? Po wpisaniu tradycji tworzenia kwietnych dywanów przed procesją Bożego Ciała na Opolszczyźnie na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przyszedł czas na projekt badawczy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »