Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-10-13, 15:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Obwodnica w budowie, autobus nie dojeżdża

Kierowcy mogą już korzystać z pierwszego odcinka obwodnicy Niemodlina [fot. GDDKiA w Opolu]
Kierowcy mogą już korzystać z pierwszego odcinka obwodnicy Niemodlina [fot. GDDKiA w Opolu]
Autobusy PKS-u nie zatrzymują się w Sosnówce a mieszkańcy którzy chcą skorzystać z komunikacji publicznej muszą dotrzeć do przystanku w sąsiednim Michałówku.
To jakiś kilometr - może nie daleko, ale... trzeba iść wzdłuż drogi krajowej 46 Opole - Nysa.
Piotr Wójtowicz wziął temat na tapet i drążył - czy jest szansa na zmianę tej sytuacji?

Po naszej interwencji władze Niemodlina zajęły się tym problemem i zaczęły rozmawiać z przewoźnikiem i zarządcą drogi która przebiega przez wieś.
Obwodnica w budowie, autobus nie dojeżdża [autor: Piotr Wójtowicz]

Zobacz także

2021-10-27, godz. 16:00, RTT - artykuły Zmiana organizacji ruchu wokół cmentarza na Półwsi w Opolu. MZK przygotuje więcej autobusów Przed kierowcami na Opolszczyźnie trudne dni. W związku z dniem Wszystkich Świętych, jak co roku podziewamy się ogromnego ruchu i korków wokół opolskich nekropoli. Aby bezpiecznie dojechać na groby bliskich policja oraz MZK przygotowują… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Obwodnica Niemodlina: ćwiczenia służb ratowniczych przed otwarciem nowej drogi Policja, straż pożarna, inspekcja transportu drogowego oraz ratownicy medyczni wraz ze śmigłowcem LPR wzięli udział w dużych ćwiczeniach na nieotwartej, ale już wybudowanej obwodnicy Niemodlina. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Sejmik: apel do Ministerstwa Zdrowia o tarczę dla służby zdrowia Blisko 12 milionów złotych muszą zwrócić opolskie szpitale do Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z niewykonaniem zakontraktowanej działalności. Zarząd województwa oraz prowadzący te placówki mówią - nie było na to żadnych… » więcej 2021-10-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Za tydzień Wszystkich Świętych. Spory ruch na cmentarzach Tydzień pozostał do dnia Wszystkich Świętych. Na opolskich cmentarzach widać już spory ruch odwiedzających groby bliskich. Trwa porządkowanie nagrobków i pierwsze zakupy kwiatów i zniczy. Niestety, w tym roku jest znacznie drożej… » więcej 2021-10-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Remont DW 411 w Głuchołazach. Utrudnienia w ruchu jeszcze w tym tygodniu W najbliższą środę (27.10) rozpocznie się remont ulicy Wrocławskiej w Głuchołazach - to fragment drogi wojewódzkiej nr 411. Wykonawca prace rozpocznie od zrywania starej nawierzchni, co będzie oznaczać dla kierowców spore utrudnienia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »