Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-09-16, 16:24 Autor: Marzena Śmierciak

Cyberoszuści coraz śmielsi. Pomysłów na wyłudzenie pieniędzy też im nie brakuje

Cyberoszuści w rękach opolskich kryminalnych [fot. KWP]
Cyberoszuści w rękach opolskich kryminalnych [fot. KWP]
Cyberprzestępczość [fot. sxc.hu]
Cyberprzestępczość [fot. sxc.hu]
Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te - zwłaszcza w dobie pandemii i związanej z nią edukacji i pracy zdalnej - bardzo się nasiliły. Jak się okazuje, pieniądze wyłudzane przez cyberoszustów trafiają na zagraniczne konta bankowe, a to utrudnia, a nawet uniemożliwia ich odzyskanie.
Dlatego tak ważna jest profilaktyka i uświadamianie społeczeństwa, jak i kiedy reagować. Stąd pomysł na zorganizowanie warsztatów dla uczniów i seniorów po hasłem "Bezpiecznie klikanie".

Dodajmy, z inicjatywą warsztatów pod hasłem „Bezpieczne klikanie – od przedszkola do seniora” wyszedł Narodowy Bank Polski, zapraszając do współpracy przedstawicieli policji, administracji skarbowej czy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Szkolenie odbyło się dziś (16.09) w kampusie UO.
Posłuchaj - autorka Katarzyna Doros

Zobacz także

2021-10-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Obwodnica Niemodlina: ćwiczenia służb ratowniczych przed otwarciem nowej drogi Policja, straż pożarna, inspekcja transportu drogowego oraz ratownicy medyczni wraz ze śmigłowcem LPR wzięli udział w dużych ćwiczeniach na nieotwartej, ale już wybudowanej obwodnicy Niemodlina. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Sejmik: apel do Ministerstwa Zdrowia o tarczę dla służby zdrowia Blisko 12 milionów złotych muszą zwrócić opolskie szpitale do Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z niewykonaniem zakontraktowanej działalności. Zarząd województwa oraz prowadzący te placówki mówią - nie było na to żadnych… » więcej 2021-10-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Za tydzień Wszystkich Świętych. Spory ruch na cmentarzach Tydzień pozostał do dnia Wszystkich Świętych. Na opolskich cmentarzach widać już spory ruch odwiedzających groby bliskich. Trwa porządkowanie nagrobków i pierwsze zakupy kwiatów i zniczy. Niestety, w tym roku jest znacznie drożej… » więcej 2021-10-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Remont DW 411 w Głuchołazach. Utrudnienia w ruchu jeszcze w tym tygodniu W najbliższą środę (27.10) rozpocznie się remont ulicy Wrocławskiej w Głuchołazach - to fragment drogi wojewódzkiej nr 411. Wykonawca prace rozpocznie od zrywania starej nawierzchni, co będzie oznaczać dla kierowców spore utrudnienia… » więcej 2021-10-22, godz. 16:15, RTT - artykuły Meble, gazety, folie, butelki, a nawet... buty. Sezon grzewczy uznajemy za otwarty Straż Miejska w Opolu zaczyna wzmożone kontrole, a jeśli paliwo w piecu jest niedozwolone - trzeba liczyć się z mandatami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »