Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-19, 14:20 Autor: Marzena Śmierciak

Uciążliwy sąsiad w kamienicy w Kluczborku. Ma zasądzoną eksmisję, ale wyrok pozostaje na papierze

Sporne mieszkanie w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Sporne mieszkanie w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Jak bardzo jeden sąsiad może utrudniać życie całej kamienicy? Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy jednego z budynków na kluczborskim Rynku.
Od około trzech lat mają problem z mężczyzną regularnie organizującym libacje alkoholowe. Do kamienicy, ale też do mieszkania może wejść praktycznie każdy, bo drzwi pozostają niedomykane, a poza tym "goście" znają kod do domofonu.

Dlaczego jak na razie nie ma wyjścia z sytuacji? Nas reporter Witold Wośtak odwiedził kamienicę, rozmawiał z mieszkańcami i wiceburmistrzem Kluczborka.
Posłuchaj relacji - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-11-02, godz. 22:00, RTT - artykuły Czwarta fala wznosząca. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w kraju Czwarta fala koronawirusa rozpędza się. Tylko od piątku (29.11) liczba pacjentów z COVID-19 hospitalizowanych w szpitalu tymczasowym wzrosła z 45 do 68. Dwanaście osób wymagało wsparcia respiratora. » więcej 2021-11-02, godz. 16:11, RTT - artykuły Śmierć w pandemii - w samotności. Bez ostatniej rozmowy, pożegnania, trzymania za rękę.. Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma. To także czas refleksji nad życiem, nad przemijaniem. Skłania do tego także pandemia. Wraz z kolejnymi falami koronawirusa coraz więcej… » więcej 2021-11-02, godz. 16:04, RTT - artykuły Za nami wyjątkowy czas wspomnień o bliskich, których już z nami nie ma. Jak minęły uroczystości Wszystkich Świętych? Za nami dzień Wszystkich Świętych, kiedy licznie odwiedzaliśmy groby bliskich, przyjaciół i znajomych. To czas zadumy i wspomnień, który nie skończył się wraz z 1 listopada. Dzisiaj (2.11) bowiem obchodzimy Dzień Zaduszny. » więcej 2021-10-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Muzeum Kultury i Dziedzictwa Kresów w Brzegu. Instytucja otrzymała budynek dawnego gimnazjum Kolejny krok w kierunku utworzenia Muzeum Kultury i Dziedzictwa Kresów w Brzegu wykonany. Od dziś (29.10) placówka, która ma być oddziałem tamtejszego Muzeum Piastów Śląskich ma swoją siedzibę. To pochodzące z XVI wieku dawne Gimnazjum… » więcej 2021-10-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Porzucone auta znikną z opolskich osiedli? Miasto podnosi karne opłaty Niejednemu mieszkańcowi Opola przeszkadzają i ten problem trzeba rozwiązać. Na prawie każdym osiedlu stoją porzucone samochody, często wraki, bez tablic, zarośnięte chwastami czy przysypane liśćmi. W 2020 roku Straż Miejska w Opolu… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »