Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-26, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Płonie zboże, płoną słomy. Wraz ze żniwami rośnie liczba pożarów na polach

Pożar zboża koło Chróściny Nyskiej [Fot.Daniel Klimczak]
Pożar zboża koło Chróściny Nyskiej [Fot.Daniel Klimczak]
Z jednej strony ulewne ale krótkie deszcze ale z drugiej upały. Do tego - żniwa w pełni. I mamy scenariusz gotowy. Mnożą się pożary na polach.
Zbożna na pniu, siana, ściernisk i maszyn. Tylko wczoraj strażacy czterokrotnie wyjeżdżali do takich akcji. Za każdym razem wymagają one zadysponowania wielu zastępów. I niosą za sobą ryzyko poważnych strat dla rolników. Czy da się temu zapobiec? Temat drążyła Agnieszka Pospiszyl.


Widząc pożar na polu należy jak najszybciej poinformować o tym zarówno rolnika, jak i służby ratunkowe dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.
Wraz ze żniwami rośnie liczba pożarów na polach [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-09-24, godz. 16:10, RTT - artykuły Z góry widać lepiej, czyli drony pomagają służbom Dowodów na to, że dron to nie tylko zabawka lub dobry pomysł na urodzinowy prezent dla dziecka jest coraz więcej. » więcej 2021-09-23, godz. 16:15, RTT - artykuły Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. Opolski wątek na przekopie Mierzei Wiślanej Na przekopie Mierzei Wiślanej, w miejscu budowanej śluzy instalowana jest pierwsza z czterech bram. Te ogromnych rozmiarów i wagi konstrukcje będą ją zamykać na czas przepływania jednostek. » więcej 2021-09-22, godz. 16:15, RTT - artykuły Oni osiągnęli odporność zbiorową. Ponad 80 procent zaszczepionych... wśród osadzonych Ponad 80% osób odbywających karę pozbawienia wolności w opolskich zakładach karnych jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. » więcej 2021-09-21, godz. 16:15, RTT - artykuły Autostrada w kapitalnym remoncie. Czy prace przebiegają zgodnie z planem? To pierwszy remont tego odcinka od czasu oddania go do użytku w 2001 roku. Układana teraz warstwa ścieralna ma służyć kolejne 10 lat. Po tym czasie powinna zostać sfrezowana i ułożona od nowa » więcej 2021-09-20, godz. 16:15, RTT - artykuły Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na A4 Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek na A4' wzięły udział patrole w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »