Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-10-12, 12:49 Autor: Radio Opole

Wniosek o ukaranie Jakiego trafił do sądu

Zarzut zorganizowania nielegalnego zgromadzenia zawiera wniosek o ukaranie Patryka Jakiego, który trafił do Sądu Rejonowego w Opolu. Skierowała go Komenda Miejska Policji w Opolu, a chodzi o nielegalną manifestację, która odbyła się 10 września.

Patryk Jaki – Po mszy świętej, która odbyła się w intencji ofiar smoleńskiej tragedii, grupa osób przeszła ulicami Opola w kierunku placu Wolności – informuje Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego opolskiego sądu. – 10 września 2011 roku między godz. 19:30 a 20:50 w Opolu przewodniczył w zgromadzeniu bez wymaganego zawiadomienia. Policja wskazała nam 9 świadków tego zdarzenia, jak również dołączyła dowody w postaci zapisów na płytach DVD – mówi Kosowska-Korniak.

Radny Opola, obecnie poseł-elekt Patryk Jaki do stawianych mu zarzutów się nie przyznaje. Twierdzi, że nie widział potrzeby zgłaszania do urzędu miasta informacji o zgromadzeniu. – Nie uważam, żeby za każdym razem trzeba było to zgłaszać policji, straży miejskiej, ratuszowi, weterynarii. Jeśli policja tak uważa, to znaczy, że absolutnie nie wywiązuje się z tego, do czego została powołana – stwierdza poseł-elekt.

Jak dodaje, o sprawie poinformuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, by zbadał wszystkie okoliczności wydarzeń. – Czy nie było tam żadnej złośliwości, czy akcja nie miała charakteru politycznego i dlaczego policjanci zajmowali się grupką starszych osób, które składały kwiaty i znicze pod pomnikiem, a nie przestępcami. Dzisiaj być może jest grupa policjantów, która chce się podlizać Platformie Obywatelskiej, która właśnie wygrała wybory, natomiast uważam, że to nie jest dobra droga – mówi Radiu Opole Jaki.

Sąd sprawą zajmie się najprawdopodobniej w połowie listopada. Za wykroczenie posłowi-elektowi grozi kara aresztu do 14 dni, kara ograniczenia wolności lub kara grzywny.

Posłuchaj informacji:


Damian Drzyzga (oprac. Wanda Kownacka)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »