Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-10-09, 17:38 Autor: Radio Opole

Bez większych incydentów z naruszeniem ciszy

Do godz. 15:00 w województwie opolskim nie odnotowano większych incydentów związanych z naruszeniem ciszy wyborczej. – W samym Opolu w jednej z obwodowych komisji wyborczej, członek posiadał zabronione materiały agitacyjne – informuje Joanna Maksymowicz z opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Joanna Maksymowicz z opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego– Jeden z członków obwodowych komisji wyborczych, oprócz naszych dokumentów urzędowych, miał przy sobie ulotkę bądź sam znak graficzny. Można uznać to za formę agitacji wyborczej, a poza tym stanowi to naruszenie zasady o bezstronności członków obwodowych komisji wyborczych. Jednak nie wiemy czy zostało to zrobione celowo czy przypadkowo, więc będą to wyjaśniały odpowiednie organy ścigania – mówi informuje Joanna Maksymowicz.

Maksymowicz dodaje, że Okręgowa Komisja Wyborcza w Opolu odbiera przez cały dzień telefony od zaniepokojonych mieszkańców.

– Na bieżąco zawiadamiamy organy ścigania i prosimy również wyborców o to, by zawiadamiali właśnie organy ścigania, jeśli tylko podejrzewają, że zostały złamane przepisy dotyczące ciszy wyborczej. To właśnie one są odpowiedzialne za prowadzenie postępowań wyjaśniających w takich sprawach – dodaje Joanna Maksymowicz.

Przypomnijmy, że do godziny 21 zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej jak roznoszenie ulotek, naklejanie czy zrywanie plakatów. Dodajmy, że jeśli chodzi o sam lokal wyborczy zabronione jest by materiały agitacyjne znajdowały się wewnątrz oraz na samej elewacji budynku Obwodowych Komisji wyborczych.

Posłuchaj informacji:

Damian Drzyzga (oprac. Karolina Kopacz)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »