Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-10-07, 18:38 Autor: Radio Opole

Garbowski: Dwóch posłów i senator to plan minimum

Tomasz Garbowski, Elżbieta Rutkowska oraz Andrzej Mazur podsumowali kampanię wyborczą SLD w regionie. Kandydaci opolskich struktur partii do parlamentu podkreślali dużą liczbę odwiedzonych miejscowości.

Tomasz Garbowski, poseł SLD– Przekonywałam ludzi, że ich głos ma znaczenie – mówiła Elżbieta Rutkowska. – Dużo spotkań, zwłaszcza z młodymi ludźmi, dotyczyło również potrzeby pójścia na wybory. Okazuje się, że tutaj jest bardzo duży procent osób, które uważają, że nie mają wpływu na nic – zwraca uwagę Rutkowska.

Andrzej Mazur w rozmowach z wyborcami poruszał przede wszystkim tematy społeczno-gospodarcze. – Gra toczy się dzisiaj o to, jak będą obciążeni ludzie pracy spłatą kosztów kredytów, kryzysu jaki ogarnął Europę. Czy te spłaty będą podzielone sprawiedliwie między bogatych i biednych, czy zostaną zrzucone tylko na pracowników najemnych, rencistów i emerytów – mówił Mazur.

– Mamy swoje plany i ambicje, jeżeli chodzi o obecność opolskiego SLD w parlamencie – kończy Tomasz Garbowski. – Plan maksimum to trzech posłów i co najmniej dwóch senatorów, plan minimum to dwóch posłów i jeden senator. Mam nadzieję, że walczymy o pełną pulę – podkreśla lider SLD na Opolszczyźnie.

Przypominamy, że to ostatnie podsumowanie przedwyborcze. Od północy obowiązuje cisza wyborcza.

Posłuchaj informacji:


Adam Wołek (oprac. Wanda Kownacka)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »