Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-09-21, 16:43 Autor: Radio Opole

PJN o problemach mieszkańców, programie i wyborach

– Ludzie nie wierzą politykom – tymi słowami swoje doświadczenia opisuje kandydat do Senatu Jarosław Chołodecki, który objeżdżając region na rowerze, ubiegał się o głosy wyborców. W sumie pokonał 500 kilometrów, jeżdżąc od podwórka do podwórka i próbując rozmawiać z mieszkańcami regionu o ich problemach i swoim programie.

PJN przed opolskim ratuszem zbierał podpisy pod oświadczeniami dot. niepodwyższania podatków– Mieszkańcy odpowiadali np. „to nas nie interesuje” uważając, że ktoś ich zaczepia, by później wykorzystać. To było bardzo dojmujące przeżycie, bowiem należało złamać ten pierwszy lód – przekonuje Jarosław Chołodecki.

Pół godziny po spotkaniu z Jarosławem Chołodeckim, przed opolskim ratuszem PJN zbierał podpisy pod oświadczeniami dotyczącymi zobowiązania niepodwyższania podatków. – Kolejny punkt konferencji to obniżenie zatrudnienia w urzędach – mówi Marcin Ociepa.

– Proponujemy, by co roku obciąć o 3 procent to zatrudnienie. Takie rozwiązanie jest możliwe, bo nagłe wyrzucenie 15 procent urzędników na bruk byłoby nieludzkie –

Poseł Jan Religa, który niedawno przeszedł z PiS do PJN, nawoływał do udziału w wyborach.

– Uważam, że udział w wyborach jest absolutnie konieczny. Niech ludzie zagłosują z własnym sumieniem – mówi Jan Religa.

Pierwszą osobą, która pod oświadczeniem PJN-u deklarowała niepodwyższanie podatków, był Patryk Jaki, kandydat do Sejmu z ramienia PiS.

Posłuchaj informacji:

Piotr Wójtowicz (oprac. Karolina Kopacz)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »