Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-09-12, 15:03 Autor: Radio Opole

Sanocki bez poparcia i pieniędzy PiS-u

Janusz Sanocki, któremu PiS cofnął rekomendację, nie zrezygnował z kandydowania do Senatu. Brak poparcia komitetu wyborczego, który go wystawił, oznacza jednak, że stracił możliwość prowadzenia kampanii wyborczej. Potwierdza to poseł Sławomir Kłosowski, lider PiS w regionie.

Janusz Sanocki– Kierownictwo partii cofnęło poparcie Januszowi Sanockiego. Zaraz potem dostałem informacje o tym, że nie będzie finansować jego kampanii wyborczej – mówi poseł Kłosowski.

Jak dowiedziało się Radio Opole, Sanocki zwrócił się w tej sprawie do opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Jej dyrektor Rafał Tkacz tłumaczy, że w takiej sytuacji kandydat ma jednak związane ręce.

– W każdych wyborach prezydenckich, samorządowych i sejmowych komitet wyborczy ma wyłączność na prowadzenie kampanii. Żaden kandydat nie może sam pozyskiwać i wydatkować środków – wyjaśnia Rafał Tkacz.

– PiS cofnął mi wprawdzie rekomendację, ale liczę, że i tak poprowadzi moją kampanię – mówi Janusz Sanocki. Pozostaje zatem pytanie, kto przygotuje kandydatowi na senatora plakaty i billboardy?

– PiS nie może mi odmówić prowadzenia kampanii. Cofnięcie rekomendacji, co jest dziwnym aktem, nie ma skutków prawnych. Moja kampania będzie w dalszym ciągu prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość. Ja się czuję blisko z PiS-em niż z jakimkolwiek innym ugrupowaniem. W tej sprawie zwróciłem się jeszcze do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie zgodnie z sugestią dyrektora Tkacza. Myślę, że na dniach ja i pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości otrzymamy wyjaśnienie – mówi Janusz Sanocki.

Przypomnijmy, PiS cofnął Sanockiemu poparcie, gdy media przypomniały jego pochlebne wypowiedzi na temat warunków życia na Białorusi pod rządami prezydenta Łukaszenki. Stało się to jednak już po zarejestrowaniu list, dlatego też na obwieszczeniach wyborczych Sanocki będzie figurował jako kandydat PiS. Tyle tylko, że po odebraniu rekomendacji traci szansę na przygotowanie własnych billboardów i plakatów.

Posłuchaj informacji:

Marek Świercz (oprac. Barbara Olińska)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »