Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2015-11-26, 12:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Dlaczego Marek Piekarczyk nie został magazynierem? "Zwierzenia kontestatora"

Marek Piekarczyk i Leszek Gnoiński [fot. Katarzyna Zawadzka]
Marek Piekarczyk i Leszek Gnoiński [fot. Katarzyna Zawadzka]
Marek Piekarczy - wokalista znany z zespołu TSA i osobowość telewizyjna gościł w Opolu. Artysta promował książkę „Zwierzenia kontestatora” – jest to wywiad-rzeka, który przeprowadził z nim dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński. Piekarczyk podkreśla, że zgodził się na powstanie książki, ponieważ zamierzeniem autora było pokazanie, jak porażki zamienia się w sukces, jak można podnieść się z najgorszego upadku.
Jakich porażek doświadczył w życiu Marek Piekarczyk?

- Gdyby moja pierwsza dziewczyna nie zdradziła mnie ze wszystkimi moimi kolegami, to byłbym dzisiaj magazynierem w Hucie Lenina, a tak jestem artystą - mówi Piekarczyk. - Dzięki niej zamknąłem się w pokoju i zacząłem namiętnie czytać książki. Kupiłem gitarę i pisałem piosenki oraz malowałem. Stałem się artystą. Musiałem jakoś przetrawić tę straszliwą klęskę pierwszej miłości. Dzięki temu jestem tym, kim jestem, a tak to bym siedział gdzieś tam, gdzie mój kolega, który ożenił się z jej koleżanką i od 45 lat chodzi tą samą trasą do huty - dodaje.

Marek Piekraczyk jest obecnie jurorem programu „The Voice of Poland”. Jak podkreśla nawet tam stara się być odrobinę niepokorny.
- Zacząłem po cichutku walczyć z tym, co najbardziej wkurzało mnie w telewizji - mówi Piekarczyk. - Dużo jest takich rzeczy, na przykład cały czas mówiłem, że ma być polska piosenka. Ma być prawda i naturalność. Zakładałem też specjalnie obrączkę, nawet pożyczałem od kamerzysty, jeśli jej zapomniałem. Nie po to, aby pokazać wszystkim kobietom, że mają na mnie nie patrzeć, bo ma żonkę (śmiech). Robiłem to wbrew opinii, że jest to taki niemodny symbol - dodaje.

Spotkanie z Markiem Piekarczykiem zorganizowało Muzeum Polskiej Piosenki we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.

Dłuższa rozmowa z Markiem Piekarczykiem w czwartkowych (26.11) "Rewirach kultury".

Zobacz także

2022-10-17, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Koncerty rodzinne w Filharmonii Opolskiej Za nami pierwszy w tym sezonie Koncert Rodzinny 'Proste historyjki o muzyce' w Filharmonii Opolskiej. Przed nami jeszcze sześć takich niedzielnych spotkań. Cykl polecany jest szczególnie najmłodszym słuchaczom oraz ich rodzicom, opiekunom… » więcej 2022-10-08, godz. 16:22, Patronaty - polecamy Debiutancka płyta zespołu Lub Jazztet Lub Jazztet tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. To ich pierwszy album. Powstał z miłości do jazzu. Nosi tytuł „Łapacz snów” i zawiera 11 utworów. Płyta zrealizowana została pod kierownictwem muzycznym Patrycjusza… » więcej 2022-10-08, godz. 12:20, Kultura i rozrywka XIX Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim zainaugurowane koncertowo [ZDJĘCIA] Dzieła Ludwiga van Beethovena, Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego, ale także urodzonego w Opolu Hugo Ulricha zabrzmiały w piątkowy (07.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera podczas inauguracji XIX Dni Kultury Niemieckiej… » więcej 2022-10-07, godz. 14:10, Kultura i rozrywka Trzy dni z muzyką dawną. Rozpoczyna się VII Festiwal Mikołaja z Koźla Przez trzy kolejne dni (7-9.10) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koźlu rozbrzmiewać będzie muzyka dawnych epok, od średniowiecza po barok. Wszystko to za sprawą VII Festiwalu Mikołaja z Koźla, czyli wydarzenia… » więcej 2022-10-04, godz. 16:39, Patronaty - polecamy VII Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej
40414243444546
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »