Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2017-12-14, 20:50 Autor: Klaudia Pokładek

Popłynęły jazzowe kolędy. "Koncert Bożonarodzeniowy" PWSZ w Nysie

Chór nyskiej PWSZ pod batutą Mariusza Drożdżala [Fot. Klaudia Pokładek]
Chór nyskiej PWSZ pod batutą Mariusza Drożdżala [Fot. Klaudia Pokładek]
Inauguracyjne "W żłobie leży" [Fot. Klaudia Pokładek]
Inauguracyjne "W żłobie leży" [Fot. Klaudia Pokładek]
Publiczność nie zawiodła. Podczas koncertu niemal wszystkie miejsca na widowni były zajęte [Fot. Klaudia Pokładek]
Publiczność nie zawiodła. Podczas koncertu niemal wszystkie miejsca na widowni były zajęte [Fot. Klaudia Pokładek]
Tłumy nysan przyciągnął do Nyskiego Domu Kultury „Koncert Bożonarodzeniowy” w wykonaniu studentów i wykładowców Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Były kolędy, pastorałki, zimowe kołysanki, gospel i jazzowe wykonania tradycyjnych pieśni.
Piotr Baron, dyrektor Instytutu Jazzu nyskiej PWSZ mówi, że kiedyś myślał, że takich koncertów nie da się robić w nieskończoność. - Jak zaczynaliśmy dziesięć lat temu, byłem przekonany, że pomysłów, repertuaru i zapału wystarczy nam może na dwa, góra trzy lata. Tymczasem gramy nadal, a chęci się nie kończą. Tym koncertem, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, proponujemy wszystkim konsumpcję duchową. To wydarzenie jest przygotowywane w zasadzie cały rok. Aranżacji dokonali i opracowali je w zdecydowanej większości nasi studenci, w dodatku samodzielnie, chociaż pod okiem naszych pedagogów. Młodzież mamy kreatywną do tego stopnia, że gdybym zgodził się na występy wszystkich tych, którzy chcieli zaprezentować się w czasie dzisiejszego koncertu, to ten koncert musiałby trwać cztery, a może nawet pięć godzin - przyznaje Piotr Baron.

Sylwia Majchrzak, studentka pierwszego roku jazzu w PWSZ w Nysie (wokal i skrzypce) twierdzi, że takie występy są dla żaków bardzo ważne. - W ten sposób zdobywamy nie tylko doświadczenie, obywamy się ze sceną, ale również spędzamy czas na tym, co kochamy najbardziej - mówi Sylwia Majchrzak, która swoim występem ("W żłobie leży"), wspólnie z dwójka innych studentów, inaugurowała "Bożonarodzeniowy Koncert".

Na nyskim jazzie kształci się obecnie około stu studentów, a kierunek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży z całej Polski.
Piotr Baron, Sylwia Majchrzak

Zobacz także

2018-02-09, godz. 13:39, Patronaty - polecamy Pierwszy raz w Polsce 10 tenorów z koncertem operetkowych i musicalowych przebojów 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich. To wszystko szykuje się w Opolu w ramach… » więcej 2018-02-09, godz. 13:00, Kultura i rozrywka Ralph Kaminski zaśpiewa dziś w NCPP Absolwent Akademii Muzycznej w Gdański na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej zaśpiewa dziś (09.02) w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Ralph Kaminski jest wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. » więcej 2018-02-08, godz. 10:27, Kultura i rozrywka Kolejna gwiazda w NCPP Tym razem sala kameralna Narodowego Centrum Polskiej Piosenki będzie gościła zespół Luxtorpeda. Grupa została założona w 2010 roku przez Roberta Friedricha. » więcej 2018-02-07, godz. 13:57, Patronaty - polecamy TerePaczków wkrótce - zgłoszenia można wysyłać jeszcze do 15 lutego Jeszcze tylko do 15 lutego przyjmowane są zgłoszenia od wokalistów i grup wokalno-instrumentalnych - z kręgu piosenki turystycznej, poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej - chcących wziąć udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskich… » więcej 2018-02-05, godz. 17:26, Patronaty - polecamy Brzmienia nie do podrobienia i cztery wokale – koncert Kagyuma w Studiu M już w piątek. Transmisja od 20:05 Eksperymentują z różnorodnymi brzmieniami. W ich kompozycjach słychać inspiracje muzyką islandzką, jazzową, filmową, alternatywną, a także world music. Zespół Kagyuma w piątek 16 lutego wystąpi w Studiu M Radia Opole. Początek… » więcej
203204205206207208209
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »