Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-09-24, 09:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

8. Festiwal Kultur i Języków Świata do czwartku w Opolu

Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
Zdjęcie z okładki książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” [źródło: Wydawnictwo Czarne]
W Opolu trwa 8. Festiwal Kultur i Języków Świata. Pisarze i reportażyści do czwartku (26.09) goszczą w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkania odbywają się od poniedziałku (23.09) w namiocie WBP w Opolu przy ul. Piastowskiej 20, codziennie o godz. 17:00. Wstęp wolny.
W poniedziałek (23.09) o swojej najnowszej książce "Ostrygi i kamienie", będącej pokłosiem wypraw pisarza do Normandii, Bretanii i Pikardii, opowiadał Krzysztof Varga.

We wtorek (24.09) odbędzie się spotkanie z Dominikiem Wilczewskim i promocja książki „Litwa po litewsku”, w której autor snuje opowieść o splocie przeszłości Litwy z jej współczesnością i rekonstruuje relacje polsko-białorusko-litewskie.

W środę (25.09) z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, znawcą Chin i problematyki międzynarodowej, naocznym świadkiem zmian zachodzących w Państwie Środka, współautorem książki „Nowa gra w Chińczyka”, szykuje się podróż po współczesnych Chinach. Książka ta to wywiad-rzeka, w której na pytania Tomasza Sajewicza, korespondenta Polskiego Radia w Azji, odpowiadają oprócz Bogdana Góralczyka także Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz i literaturoznawca zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi Azji Wschodniej, a jednocześnie znawca kultury i literatury Chin starożytnych.

8. Festiwal Kultur i Języków Świata zakończy w czwartek (26.09) spotkanie, które poprowadzi dziennikarka Radia Opole Katarzyna Zawadzka. Gościem będzie dr Mateusz Marczewski, autor książki „Pasażerowie Ayahuasca i duchy Amazonii” będącej zapisem osobistej podróży do świata rytuałów w głębi Amazonii i opowieścią o ayahuyasce, ale także o wciąż rozwijającej się tam turystyce i ludziach Zachodu, którzy traktują wywar nie jako metodę na poszerzenie świadomości, lecz jako egzystencjalne remedium.

Radio Opole cykl spotkań w ramach 8. Festiwalu Kultury i Języków Świata objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-10-18, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Porozmawiają o dostępności przestrzeni publicznych w naszym regionie Budynek dostosowany dla osób niepełnosprawnych - co w praktyce oznacza to określenie i dlaczego rozmowa o tym wciąż jest potrzebna? To m.in. tematy konferencji pt. “Dostępność architektoniczna w przestrzeni miejskiej”, jaka odbędzie… » więcej 2024-10-18, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Droga do dostępności jest długa. Przed nami Przystanek Dostępność i Targi Dostępności Największy problem to wciąż bariery mentalne - podkreślają organizatorzy Ogólnopolskich Targów Dostępności Opole. W tym roku zaplanowano cały tydzień poświęcony zagadnieniu dostępności - od 21 do 27 października w Opolu odbędzie… » więcej 2024-10-16, godz. 18:27, Patronaty - polecamy Fascynujesz się światem fotografii? To propozycja dla Ciebie! Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie „Świat w obiektywie. Tradycja i innowacja”, który łączy tradycyjne techniki fotografii z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, oferując bogaty program… » więcej 2024-10-16, godz. 09:44, Patronaty - polecamy Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym już w niedzielę W najbliższą niedzielę (20.10) w Kluczborku wystartuje Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym - Memoriał Mieczysława Godzwona - Puchar Polski. Wydarzenie odbędzie się na terenie parku miejskiego przy Wojewódzkim Kampusie Rekreacyjno-Sportowym… » więcej 2024-10-15, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Co w tym tygodniu w Muzeum Śląska Opolskiego? Jak uratowano ogromne malowidło w szpitalu, o tym będzie można się dowiedzieć już w najbliższy czwartek (17.10) podczas spotkania poświęconego malarce Krystynie Wiejak w Muzeum Śląska Opolskiego. Poza tym szykowana jest nowa wystawa… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »