Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-15, 09:51 Autor: Agnieszka Lubczańska

Salon Wiosenny w GSW do 23 czerwca

Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
17 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole zostanie otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów związanych z opolskim środowiskiem artystycznym. W tym roku jury spośród rekordowej liczby zgłoszeń, bo aż 135 wybrało 77 propozycji artystek i artystów (ich listę prezentujemy poniżej). Wystawę będzie można oglądać do 23 czerwca i dodajmy, że ekspozycja będzie dostępna nie tylko w Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, ale także w Galerii Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.

Wernisaż rozpocznie się w piątek (17.05) o godz. 18.00. Druga część wieczoru w Galerii ZPAP „Pierwsze Piętro” o godz. 20:00 to spotkanie z jury konkursu.
O wydarzeniu z Joanną Filipczyk, dyrektor GSW w Opolu i kuratorką wystawy rozmawiał Mariusz Majeran. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Warunkiem udziału w konkursie jest związek z regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku. Prace typuje niezależne jury. W tym roku 77 prac spośród 135 nadesłało wybrało jury w składzie: Jagna Domżalska (Poznań), Łukasz Murzyn (Kraków) i Monika Szewczyk (Białystok). Kuratorami ekspozycji są Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis.

Salon Wiosenny jest wystawą konkursową – jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz – dla członków ZPAP – Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie trwa do końca wystawy) poznamy na wernisażu.

Zobacz: Lista artystów i artystek zakwalifikowanych do Salonu Wiosennego 2024

Organizatorami wydarzenia są Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Związek Polski Artystów Plastyków Okręg Opolski. Radio Opole Salon Wiosenny 2024 objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-06-25, godz. 08:43, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wystawę o Jerzym Wasowskim Pianista, piosenkarz, autor tekstów, satyryk, reżyser, aktor teatralny, radiowy, telewizyjny i filmowy, a przede wszystkim jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX w. - Jerzy Wasowski będzie bohaterem nowej wystawy, którą już… » więcej 2024-06-24, godz. 15:03, Patronaty - polecamy "Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu 'Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?' - pod takim tytułem już w najbliższy wtorek (25.06) w Auli Politechniki Opolskiej 'Łącznik' przy ul. Mikołajczyka 16 odbędzie się konferencja, która wpisuje się w 3-letnią… » więcej 2024-06-24, godz. 09:21, Patronaty - polecamy IV Bieg Po Kwiat Paproci wystartuje już w sobotę Prawie 300 osób zgłosiło chęć udziału w IV Biegu po Kwiat Paproci. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (29.06) w pobliżu miejscowości Rzędziwojowice koło Niemodlina. » więcej 2024-06-21, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Piknik i koncerty czterech zespołów już w sobotę w Pokoju Wyjątkowy piknik z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się w najbliższą sobotę (22.06) w Pokoju. To ma być dzień pełen atrakcji, zabawy i kulturalnych przeżyć. Początek o godz. 15:00 na placu przy… » więcej 2024-06-20, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Piknik rodzinny z kinem sferycznym w "Opolance" już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu! Będzie można poznać pracę radiowca od kuchni, obejrzeć film w kinie sferycznym, pojeździć na quadach, zobaczyć pokaz judo czy obejrzeć pokazowy mecz futsalu - to tylko niektóre z atrakcji pikniku rodzinnego w „Opolance”, który… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »