Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-15, 09:51 Autor: Agnieszka Lubczańska

Salon Wiosenny w GSW do 23 czerwca

Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
17 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole zostanie otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów związanych z opolskim środowiskiem artystycznym. W tym roku jury spośród rekordowej liczby zgłoszeń, bo aż 135 wybrało 77 propozycji artystek i artystów (ich listę prezentujemy poniżej). Wystawę będzie można oglądać do 23 czerwca i dodajmy, że ekspozycja będzie dostępna nie tylko w Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, ale także w Galerii Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.

Wernisaż rozpocznie się w piątek (17.05) o godz. 18.00. Druga część wieczoru w Galerii ZPAP „Pierwsze Piętro” o godz. 20:00 to spotkanie z jury konkursu.
O wydarzeniu z Joanną Filipczyk, dyrektor GSW w Opolu i kuratorką wystawy rozmawiał Mariusz Majeran. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Warunkiem udziału w konkursie jest związek z regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku. Prace typuje niezależne jury. W tym roku 77 prac spośród 135 nadesłało wybrało jury w składzie: Jagna Domżalska (Poznań), Łukasz Murzyn (Kraków) i Monika Szewczyk (Białystok). Kuratorami ekspozycji są Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis.

Salon Wiosenny jest wystawą konkursową – jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz – dla członków ZPAP – Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie trwa do końca wystawy) poznamy na wernisażu.

Zobacz: Lista artystów i artystek zakwalifikowanych do Salonu Wiosennego 2024

Organizatorami wydarzenia są Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Związek Polski Artystów Plastyków Okręg Opolski. Radio Opole Salon Wiosenny 2024 objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-07-09, godz. 10:12, Patronaty - polecamy Otmuchów na dawnej pocztówce 'Pozdrowienia z Otmuchowa (Gruss aus Ottmachau). Otmuchów na dawnej pocztówce' - wystawa pod takim tytułem otwarta zostanie dziś (09.07) w Galerii WuBePe Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wernisaż uświetni mini koncert autora… » więcej 2024-07-09, godz. 08:55, Patronaty - polecamy Festiwal Rock am Palast w Rozkochowie W najbliższy piątek (12.07) w niezwykle klimatycznej scenerii pałacu w Rozkochowie rozpocznie się pod patronatem Radia Opole III Festiwal Rock am Palast. Wydarzenie potrwa do soboty (13.07). Wstęp jest bezpłatny. I uwaga, bezpłatnie… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19, Patronaty - polecamy Święto Policji w Strzelcach Opolskich. Radio Opole będzie na miejscu z audycją "Mistrzowskie Lato" Radio Opole zaprasza na wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbędą się w najbliższy czwartek (11.07) w Strzelcach Opolskich. Będziemy tam z audycją „Mistrzowskie Lato z Radiem Opole”! Obchody rozpoczną się o godz. 10:00… » więcej 2024-07-05, godz. 12:41, Patronaty - polecamy „Hitowe lato! Wakacyjny quiz muzyczny” - zajęcia w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Zajęcia pełne zabawy i wiedzy o polskiej piosence proponuje podczas wakacji Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Warsztaty pod nazwą „Hitowe lato! - wakacyjny quiz muzyczny” adresowane są do grup w wieku od 8 do 16 lat. Trwają ok. 60… » więcej 2024-07-04, godz. 15:08, Patronaty - polecamy Fire Truck Show, czyli zlot pojazdów pożarniczych W sobotę (06.07) dzień strażacki, w niedzielę (07.07) biesiada śląska, a wszystko poprzedzi w piątek (05.07) disco zabawa - już w najbliższy weekend rusza XIV Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych w Główczycach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »