Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-23, 15:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Oleśnie zaprezentują się teatry dziecięce regionu

Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych już w piątek (26.04) w Oleśnie [fot. pixabay.com/pl]
Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych już w piątek (26.04) w Oleśnie [fot. pixabay.com/pl]
Dziecięce zespoły teatralne - zarówno lalkowe, jak i żywego planu - już w najbliższy piątek (26.04) wezmą udział w Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie. Wydarzenie ma charakter konkursu. Teatralne prezentacje rozpoczną się o godz. 10:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Oleśnie.
Festiwal organizowany jest już po raz 38. To okazja do zainteresowania dzieci sztuką teatralną oraz do wymiany doświadczeń instruktorów teatralnych i pedagogów. Prezentacje poszczególnych spektakli nie mogą przekroczyć 25 minut. Profesjonalne jury oceni m.in. dobór repertuaru do możliwości wykonawczych zespołu, interpretację treści zespołu, swobodę operowania tekstem, inscenizację, wykonanie i animację lalek. Konkurs wyłoni zdobywców I, II i III miejsca. Nagrodzi także wyróżniające się zespoły, reżyserów i aktorów.

Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Oleśnie. Radio Opole 38. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-06-06, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Diecezjalny Dzień Chórów Kościelnych W najbliższa sobotę (8.06) w Parafii św. Rocha w Starych Budkowicach odbędzie się Diecezjalny Dzień Chórów Kościelnych. W spotkaniu udział wezmą chóry Diecezji Opolskiej, zespoły śpiewacze oraz osoby indywidualne. Wydarzenie… » więcej 2024-06-06, godz. 10:12, Patronaty - polecamy "I co z tym szczęściem?" - o jakości życia w pracy i poza nią podyskutują na UO Dobrostan w pracy: jak zmieniło się jego rozumienie w ciągu 100 lat badań, od czego zależy i jak go wzmacniać, jak szczęście widzą 'zetki' i dlaczego pojęcie 'work-life balance' może obrażać? - to tylko niektóre z tematów, nad… » więcej 2024-06-05, godz. 17:22, Patronaty - polecamy Rajd rowerowy im. Stanisława Tokarza w Baborowie Dwa dystanse, łatwiejszy o długości 15 km i nieco bardziej wymagający na dwa razy dłuższej trasie będą mieli do pokonania uczestnicy rajdu rowerowego poświęconego pamięci Stanisława Tokarza, zasłużonego promotora sportu w gminie… » więcej 2024-06-05, godz. 16:07, Patronaty - polecamy Prudnik zaprasza na jubileuszową wystawę twórców ludowych i rzemiosła artystycznego Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych - szykowana jest w najbliższy weekend (07-09.06) w Prudniku. Wstęp na wystawę… » więcej 2024-06-05, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Międzynarodowe Targi Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego "Wieże Osobliwości" w Mosznej Szereg atrakcji szykowanych jest w najbliższy weekend (8-9.06) na błoniach Zamku w Mosznej w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego „Wieże Osobliwości”. Motywem przewodnim wydarzenia będą zamki i pałace… » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »