Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-07, 08:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finisaż wyjątkowej wystawy w Nysie już w sobotę

Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Prezentowana od maja w Muzeum Powiatowym w Nysie ekspozycja "Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich" dobiega końca. Uroczysty finisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (09.12). W programie: koncert muzyki barokowej, pokaz tańca w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej, prezentacja multimedialna podsumowująca przedsięwzięcie, a na koniec - zwiedzanie wystawy. Wstęp wolny!
To w sobotę (09.12), a jeszcze dziś (07.12) można wybrać się na ostatni już wykład z cyklu "Czwartki z biskupami". Tematem będzie świat baroku biskupów wrocławskich pokazany z rozmaitych stron, „w sposób nieco inny, niż zazwyczaj” – czytamy na stronie muzeum. Wykład poprowadzą: Adriana Zalewska-Wąsowicz i Ewelina Kucia. Początek o godz. 17:30.

Przypomnijmy: na wystawie „Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich” wyeksponowanych jest 162 obiektów muzealnych wypożyczonych w sumie z 7 placówek w Polsce i za granicą. Ekspozycja jest okazją do poznania historii księstwa nyskiego z uwzględnieniem kontekstu historycznego, religijnego, a także sztuki. Od maja do dziś wystawie towarzyszyły różnego rodzaju przedsięwzięcia, m.in. konferencja naukowa, warsztaty i wykłady. Wystawę można zwiedzać jeszcze tylko do 10 grudnia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Powiatowe w Nysie. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program finisażu:

18.00 - powitanie gości
18.10 - koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie
18.30 - pokaz tańca barokowego w wykonaniu „Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej”
18.50 - podsumowanie projektu, prezentacja multimedialna
19.10 - zwiedzanie wystawy
Catering: Boska Coffee&Breakfast
Plakat

Zobacz także

2024-03-27, godz. 09:31, Patronaty - polecamy Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych Igrzyska Ekonomiczne to autorski projekt studentów Koła Naukowego Ekonomistów UO. Jego celem jest sprawdzanie i poszerzanie wiedzy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych. » więcej 2024-03-21, godz. 16:30, Patronaty - polecamy DotlenieniRun już w niedzielę w Skarbimierzu Już po raz trzeci ze strefy ekonomicznej w Skarbimierzu Osiedle (powiat brzeski) wystartuje bieg DotlenieniRun. Start o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Smaków i Parkowej (niedaleko stacji paliw Orlen). Tam także zlokalizowana będzie… » więcej 2024-03-21, godz. 09:01, Patronaty - polecamy Konkurs "Póki nie jest za późno" Jeszcze tylko do 24 marca można przesyłać zgłoszenia do - organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno”. Tematyka prac powinna dotyczyć… » więcej 2024-03-20, godz. 15:37, Patronaty - polecamy Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej już w niedzielę „Ponad granicami - folklor, sztuka i rękodzieło ludowe na pograniczu polsko - czeskim” - pod takim tytułem w Muzeum Wsi Opolskiej już w najbliższą niedzielę (24.03) odbędzie się 47. Jarmark Wielkanocny. Muzeum zaprasza od godz… » więcej 2024-03-20, godz. 14:50, Patronaty - polecamy Święto miłośników hokeja już w weekend na lodowisku "Toropol" Najbliższy weekend (22-24.03) w Opolu będzie świętem miłośników hokeja. W ciągu trzech dni na lodowisku „Toropol” w ramach Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie zostanie rozegranych aż 26 meczów! Do rywalizacji przystąpi… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »