Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-07, 08:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finisaż wyjątkowej wystawy w Nysie już w sobotę

Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Prezentowana od maja w Muzeum Powiatowym w Nysie ekspozycja "Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich" dobiega końca. Uroczysty finisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (09.12). W programie: koncert muzyki barokowej, pokaz tańca w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej, prezentacja multimedialna podsumowująca przedsięwzięcie, a na koniec - zwiedzanie wystawy. Wstęp wolny!
To w sobotę (09.12), a jeszcze dziś (07.12) można wybrać się na ostatni już wykład z cyklu "Czwartki z biskupami". Tematem będzie świat baroku biskupów wrocławskich pokazany z rozmaitych stron, „w sposób nieco inny, niż zazwyczaj” – czytamy na stronie muzeum. Wykład poprowadzą: Adriana Zalewska-Wąsowicz i Ewelina Kucia. Początek o godz. 17:30.

Przypomnijmy: na wystawie „Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich” wyeksponowanych jest 162 obiektów muzealnych wypożyczonych w sumie z 7 placówek w Polsce i za granicą. Ekspozycja jest okazją do poznania historii księstwa nyskiego z uwzględnieniem kontekstu historycznego, religijnego, a także sztuki. Od maja do dziś wystawie towarzyszyły różnego rodzaju przedsięwzięcia, m.in. konferencja naukowa, warsztaty i wykłady. Wystawę można zwiedzać jeszcze tylko do 10 grudnia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Powiatowe w Nysie. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program finisażu:

18.00 - powitanie gości
18.10 - koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie
18.30 - pokaz tańca barokowego w wykonaniu „Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej”
18.50 - podsumowanie projektu, prezentacja multimedialna
19.10 - zwiedzanie wystawy
Catering: Boska Coffee&Breakfast
Plakat

Zobacz także

2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego miejskiego powstanie w okupowanej Europie. Okazją do wspomnień o tym zrywie będzie… » więcej 2024-04-17, godz. 13:51, Patronaty - polecamy W Brzegu zmierzą się w udzielaniu pierwszej pomocy W Zespole Szkół Medycznych w Brzegu w najbliższą sobotę (20.04) odbędą się VII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora ZSM w Brzegu. W zawodach udział wezmą czteroosobowe drużyny z 9 szkół średnich z województwa opolskiego… » więcej 2024-04-16, godz. 15:17, Patronaty - polecamy III Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne w Głogówku To wydarzenie skierowane do chórów, zespołów śpiewaczych, organistów, scholi, sióstr zakonnych, kapłanów oraz osób indywidualnych, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę z zakresu emisji głosu, muzyki liturgicznej oraz repertuaru… » więcej 2024-04-16, godz. 11:48, Patronaty - polecamy Na co w tym tygodniu zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego? W czwartek (18.04) spotkanie ze znanym ichtiologiem, a w sobotę (20.04) zajęcia dla dzieci i III Spotkanie Opolskich Regionalistów - to wydarzenia zaplanowane na ten tydzień w Muzeum Śląska Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »