Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-07-08, 12:46 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wakacyjne zajęcia

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
„Jaka to piosenka?” i „Festiwalowy labirynt – 60 lat w 60 minut” – to tytuły zajęć edukacyjnych proponowanych w wakacje przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zajęcia adresowane są do maksymalnie 20-osobowych grup zorganizowanych dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Czas trwania ok. 60 minut. Wymagane są wcześniejsze zapisy.
PlakatJaka to piosenka?” to muzyczny guiz, podczas którego uczestnicy poznają historię muzyki rozrywkowej oraz zdobywają podstawowe informacje na temat współczesnych artystów polskiej piosenki.

Zadaniem drużyn jest rozpoznanie, w jak najkrótszym czasie, jak największej liczby utworów muzycznych oraz podanie ich tytułów. Dodatkowe punkty można zdobyć, podając imiona i nazwiska wykonawców piosenek. Gra odbywa się w sali kinowo-koncertowej muzeum.

Festiwalowy labirynt – 60 lat w 60 minut” to z kolei zajęcia, podczas których uczestnicy festiwalowym wehikułem czasu wyruszają w muzyczną wędrówkę przez trwającą ponad 60 lat historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Plakat 2To okazja, nie tylko by zdobyć wiedzę na temat polskiej piosenki, ale także by sprawdzić swoją zdolność do kreatywnego i logicznego myślenia, spostrzegawczości, kojarzenia faktów czy pracy w grupie. Zajęcia odbywają się w salach wystaw czasowych i w przestrzeni wystawy „60 x Opole. Festiwal legenda”.

Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej:
tel.: 77 441 34 86 wew. 61, tel. kom.: 534 210 205 lub 534 210 074.

Więcej o zajęciach w audycji Mariusza Majerana opowiedział dr Mateusz Torzecki, kierownik Działu Wystaw i Edukacji MPP w Opolu.

Zobacz także: „Festiwalowe Radio Opole” - wystawa w MPP [ZDJĘCIA]

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięć organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki - dowiedz się więcej o tym miejscu.
Z Mateuszem Torzeckim rozmawia Mariusz Majeran (04.07.2023)

Zobacz także

2024-01-18, godz. 20:56, Patronaty - polecamy Nowa płyta Małej Orkiestry Dni Naszych już dostępna! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to ich motto. Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych, której jedenastą płytę adresowaną do dzieci Radio Opole objęło patronatem medialnym. Album nosi tytuł „Emocje”. Pomysłodawcą… » więcej 2024-01-18, godz. 17:27, Patronaty - polecamy Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie! Trwa druga edycja konkursu 'Opowiem Ci o Kresach - śląskie losy kresowej rodziny”. Do udziału w nim zaprasza Instytut Śląski w Opolu. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego… » więcej 2024-01-18, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy studenci i studentki opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na profilaktyczno-edukacyjną akcję pod nazwą 'Pink Lips'… » więcej 2024-01-16, godz. 18:06, Patronaty - polecamy Benefis Krzysztofa Nurkiewicza już w piątek w NCPP Zasłużony dla Opolszczyzny artysta Krzysztof Nurkiewicz będzie miał swój benefis w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Poeta, bard, autor tekstów, muzyki i wykonawca własnych, nastrojowych piosenek wystąpi w piątek 26 stycznia. Koncert… » więcej 2024-01-16, godz. 10:15, Patronaty - polecamy Już w najbliższą niedzielę organy ponownie zabrzmią w samo południe Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu - a zarazem pierwsza w tym roku - już w najbliższą niedzielę (21.01). Zagra absolwent gry na organach… » więcej
87888990919293
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »