Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-07-08, 12:46 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wakacyjne zajęcia

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
„Jaka to piosenka?” i „Festiwalowy labirynt – 60 lat w 60 minut” – to tytuły zajęć edukacyjnych proponowanych w wakacje przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zajęcia adresowane są do maksymalnie 20-osobowych grup zorganizowanych dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Czas trwania ok. 60 minut. Wymagane są wcześniejsze zapisy.
PlakatJaka to piosenka?” to muzyczny guiz, podczas którego uczestnicy poznają historię muzyki rozrywkowej oraz zdobywają podstawowe informacje na temat współczesnych artystów polskiej piosenki.

Zadaniem drużyn jest rozpoznanie, w jak najkrótszym czasie, jak największej liczby utworów muzycznych oraz podanie ich tytułów. Dodatkowe punkty można zdobyć, podając imiona i nazwiska wykonawców piosenek. Gra odbywa się w sali kinowo-koncertowej muzeum.

Festiwalowy labirynt – 60 lat w 60 minut” to z kolei zajęcia, podczas których uczestnicy festiwalowym wehikułem czasu wyruszają w muzyczną wędrówkę przez trwającą ponad 60 lat historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Plakat 2To okazja, nie tylko by zdobyć wiedzę na temat polskiej piosenki, ale także by sprawdzić swoją zdolność do kreatywnego i logicznego myślenia, spostrzegawczości, kojarzenia faktów czy pracy w grupie. Zajęcia odbywają się w salach wystaw czasowych i w przestrzeni wystawy „60 x Opole. Festiwal legenda”.

Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej:
tel.: 77 441 34 86 wew. 61, tel. kom.: 534 210 205 lub 534 210 074.

Więcej o zajęciach w audycji Mariusza Majerana opowiedział dr Mateusz Torzecki, kierownik Działu Wystaw i Edukacji MPP w Opolu.

Zobacz także: „Festiwalowe Radio Opole” - wystawa w MPP [ZDJĘCIA]

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięć organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki - dowiedz się więcej o tym miejscu.
Z Mateuszem Torzeckim rozmawia Mariusz Majeran (04.07.2023)

Zobacz także

2025-01-14, godz. 14:19, Patronaty - polecamy O jodze, Himalajach i podróży do Indii na spotkaniu z dr Niną Budziszewską Już w najbliższą sobotę (18.01) w namiocie WBP w Opolu odbędzie się spotkanie, które powinno zaciekawić wszystkich zainteresowanych Indiami, Himalajami i filozofią jogi. Tego dnia stolicę województwa odwiedzi ze swoją książką… » więcej 2025-01-14, godz. 12:46, Patronaty - polecamy Żydówka Miriam Synger na Opolskim Dniu Judaizmu W ramach Opolskiego Dnia Judaizmu Opole odwiedzi ortodoksyjna Żydówka Miriam Synger. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16.01) w MBP w Opolu. Moderatorem będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego… » więcej 2025-01-13, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Wiesławem Władyką Publicysta, profesor na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy, autor książek, dziennikarz od wielu lat związany z tygodnikiem „Polityka”, gdzie był szefem działu krajowego, a aktualnie jest komentatorem wydarzeń… » więcej 2025-01-13, godz. 11:43, Patronaty - polecamy Prof. Stanisław S. Nicieja na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu z najnowszym tomem "Kresowej Atlantydy" Najwyraźniej nie ma końca, ciesząca się ogromną popularnością czytelników, seria wydawnicza ”Kresowa Atlantyda” - w lutym zeszłego roku ukazał się XX tom, tymczasem od września jest już w sprzedaży tom kolejny. Spotkanie… » więcej 2025-01-13, godz. 09:04, Patronaty - polecamy Salon Opolskiej Nauki zaprasza na spotkanie Franciszkanin, profesor nauk teologicznych, specjalista w zakresie biblistyki, członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich - ojciec prof. dr hab. Andrzej Sebastian Jasiński OFM, profesor emeritus Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »