Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-01-19, 11:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

Czy harmonia społeczna jest możliwa? Spotkanie z prof. W. Julianem Korab-Karpowiczem

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz [Fot. archiwum prywatne]
Prof. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz [Fot. archiwum prywatne]
Filozof i myśliciel polityczny, profesor Uniwersytetu Opolskiego, laureat plebiscytu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka, autor m.in. książki pt. „Harmonia społeczna” - dr hab. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz będzie 26 stycznia gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkanie poprowadzi Bartosz Suwiński. Początek o godz. 17:30.

Filozof stoi na stanowisku optymizmu pozwalającego wierzyć w pozytywne przekształcenie moralne i intelektualne oraz postęp ludzkości. Drogę postępu Korab-Karpowicz widzi w syntezie „złotego środka”, prowadzącej do połączenia zalet i odrzucenia wad przeciwieństw. Wskazuje na wzniosłe zadanie człowieka, jakim jest świadoma ludzka ewolucja.

W. Julian Korab-Karpowicz doktoryzował się na Uniwersytecie Oksfordzkim, wykładał na wielu uczelniach zagranicznych na trzech kontynentach. Wydał kilkadziesiąt prac naukowych. Za najważniejsze jego dotychczasowe dzieło uważa się „Traktat polityczno-filozoficzny”. Jest też autorem książki „Harmonia społeczna”, opublikowanej przez PIW w ramach Biblioteki Myśli Współczesnej. W 2021 roku został laureatem plebiscytu (pierwsze miejsce w Polsce) Osobowość Roku Polski 2020 w kategorii Nauka.


Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2023-07-22, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Zgłoś swoją firmę do konkursu "Firma solidarna ze studentami"! Exodus młodych ludzi, problemy na lokalnym rynku pracy - wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców z jednej strony, a studentów z drugiej, pojawił się pomysł na zorganizowanie konkursu „Firma solidarna ze studentami”. Inicjatywa… » więcej 2023-07-22, godz. 16:02, Patronaty - polecamy O wsparciu uchodźców w nowych realiach - spotkanie, dyskusja, koncert W ostatnią sobotę lipca (29.07) w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego odbędzie się wspólna dyskusja o wsparciu, długofalowej integracji i funkcjonowaniu uchodźców w nowych realiach. Spotkanie… » więcej 2023-07-21, godz. 10:16, Patronaty - polecamy Szklane Oczy i Balkon z koncertem w Miejscu X już w sobotę Jeśli plany na sobotę jeszcze nie wyklarowane, być może dobrym pomysłem będzie spędzenie tego czasu na koncercie? Szklane Oczy i Balkon to dwa młode zespoły, których występu będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę… » więcej 2023-07-21, godz. 09:13, Patronaty - polecamy "Zapis ukryty" - wystawa w MŚO W najbliższy piątek (21.07) Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza miłośników sztuki na wyjątkowy wernisaż, który będzie nie tylko świętem malarstwa, ale także okazją do uczczenia 50-lecia pracy artystycznej prof. Stanisława Białogłowicza… » więcej 2023-07-20, godz. 13:22, Patronaty - polecamy Pikniki promujące projekt „Rodzina 800+”. Pierwszy już w niedzielę w Opolu. Radio Opole będzie na miejscu! Prezentacje straży pożarnej, policji, pułku saperów, leśników, służby więziennej, straży łowieckiej, rybackiej, Inspekcji Transportu Drogowego, do tego pokazy z udziałem psów służb mundurowych, prezentacja broni, wozów bojowych… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »