Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-01-09, 15:49 Autor: Oprac. Agnieszka Lubczańska

TGD zabierze słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata

Formacja TGD zabierze słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata
Bożonarodzeniowe melodie z Irlandii Północnej, Brazylii, Ugandy, Armenii czy Indii przeplatane z polskimi zabrzmią dziś w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej za sprawą występu zespołu pop-gospelowej formacji TGD z Mateuszem Ziółko. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze bilety!

Podczas koncertu będzie okazja posłuchania utworów z najnowszej płyty TGD zatytułowanej „Kolędy Świata 3”, a zespołowi towarzyszyć będzie wokalista, pianista, autor muzyki i tekstów, zdobywca licznych nagród i wyróżnień - Mateusz Ziółko.

Płytę otwiera ukraiński „Szczedryk”, czyli znana na całym świecie „Kolęda dzwonków”, a zamyka ją utwór „Ocaleni”, napisany pod wpływem dramatu dziejącego się od niemal roku w Ukrainie. Obok historii o narodzinach Chrystusa opowiadanej na wiele sposobów i w różnych językach (polski, angielski, staroormiański, igbo, punjabi) pojawia się modlitwa o pokój i ponadczasowe przesłanie: „kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował”. Płyta ma podwójnie świąteczny charakter, ponieważ zespół TGD obchodzi w tym roku swoje 40 urodziny.

Kasa biletowa filharmonii jest dziś (09.01) czynna do godz. 19:00, bilety można zakupić także on-line - zobacz tu.

Zobacz także

2023-09-05, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Wołczyn Race Cross Run startuje w sobotę - zapisy trwają! Wołczyn Race Cross Run - to bieg, który wystartuje w najbliższą sobotę (09.09). Start w samo południe ze Stadionu MKS Wołczyn przy ul. Leśnej. Uczestnicy będą mieli za zadanie przebiec dystans 8 km pokonując po drodze różne przeszkody… » więcej 2023-09-05, godz. 12:32, Patronaty - polecamy Paczkowskie niebo pełne balonów - przed nami IX Aeropiknik Niebo pełne balonów już od najbliższego czwartku (07.09) nad Paczkowem. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz dziewiąty Aeropikniku. Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu Polski o godz. 18:00 na tamtejszym stadionie miejskim… » więcej 2023-09-04, godz. 16:22, Patronaty - polecamy "Świat bez FASD" - już w piątek konferencja w Opolu Szkodliwości picia alkoholu w czasie ciąży poświęcona będzie konferencja 'Świat bez FASD', która już w najbliższy piątek (08.09) odbędzie się w sali konferencyjnej nr 106 w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1 w Opolu… » więcej 2023-09-04, godz. 15:50, Patronaty - polecamy Dni osób niepełnosprawnych i Jarmark Niezwykłości od czwartku w Opolu Zmobilizować osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i integracji ze społecznością Opola, regionu i województwa to cel XXII Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych i towarzyszącego mu Jarmarku Niezwykłości, które rozpoczną się… » więcej 2023-09-01, godz. 18:55, Patronaty - polecamy Mistrzowie Pola spotkają się w Kietrzu już w środę Jak maksymalizować plony w polskich realiach uprawiając kukurydzę, słonecznik, soję? Tego będzie można dowiedzieć się podczas praktycznego szkolenia „Mistrzowie Pola”. Wydarzenie odbędzie się na polach Kombinatu Rolnego Kietrz… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »