Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-06-02, 16:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia przyjmowane są do 16 czerwca!

Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia są przyjmowane do 16 czerwca! [fot. https://pixabay.com/pl]
Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia są przyjmowane do 16 czerwca! [fot. https://pixabay.com/pl]
Udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Nagrodę Giętkiego Pióra to propozycja adresowana do uzdolnionych literacko dzieci i młodzież w wieku od 13 do 18 lat. Udział daje możliwość publicznej prezentacji własnych utworów w drukowanym wydawnictwie, w wersji elektronicznej na stronie konkursu i w wersji scenicznej w postaci spektaklu teatralnego. W związku z przypadającą w tym roku 110. rocznicą śmierci Bolesława Prusa, to właśnie osoba i twórczość tego pisarza będzie tym razem patronem konkursu.
Prace konkursowe oceni niezależne jury. Tylko autorzy najlepszych prac będą kwalifikowani do kolejnych etapów. Etapy są trzy. Zgłoszenia do pierwszego przyjmowane są jeszcze tylko do 16 czerwca.

Do finału zakwalifikuje się 8-10 autorów. Najlepszy scenariusz zostanie zrealizowany na scenie Teatru Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie podczas uroczystej gali finałowej w grudniu. Dla laureatów i finalistów konkursu przewidziane są statuetki, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a dla ich nauczycieli drobne upominki. Dyplomy uczestnictwa i upominki otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na specjalne stronie wydarzenia tu: https://gietkiepioro.pl/.

Logo tegorocznej edycji konkursuPrzebieg konkursu wyznaczają trzy etapy:
  1. I etap. „Prosto z mojego miasta” - kronika tygodniowa na przykładzie kronik Prusa z Kuriera Warszawskiego (do 1000 słów) - termin zgłaszania prac do 16.06
  2. II etap. Ja w XIX-wiecznej rzeczywistości (z "Lalki" Prusa) – nowela o objętości maksymalnie 4 stron A4.
  3. III etap. Lalka 2.22 - Scenariusz na podstawie wybranego fragmentu powieści Bolesława Prusa.
Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Parafiada od 2016 roku, corocznie odwołuje się do twórczości wybitnych polskich mistrzów słowa: Henryk Sienkiewicz w 2016 roku, Joseph Conrad Korzeniowski w 2017, Zbigniew Herbert – 2018, Stanisław Wyspiański – 2019, Karol Wojtyła w 2020 i Stanisław Lem w 2021.

Radio Opole objęło konkurs w tym roku patronatem medialnym.
Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia są przyjmowane do 16 czerwca!

Zobacz także

2021-11-30, godz. 11:29, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu od 3 do 24 grudnia Tradycyjnie w grudniu w centrum Opola odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem i ozdobami świątecznymi, zakupić świąteczne przysmaki… » więcej 2021-11-30, godz. 10:46, Patronaty - polecamy V Festiwal Artystyczny "Jesteśmy tacy sami" - finał już w środę To wyjątkowy konkurs wokalny integrujący środowiska młodych wokalistów - w pełni sprawnych i tych z dysfunkcjami. Organizatorem przedsięwzięcia - już po raz piąty - jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów 'AKCES' z Ozimka… » więcej 2021-11-29, godz. 15:17, Patronaty - polecamy "Widzenie Eneasza" - zobacz rozmowę Witolda Sułka z Piotrem Goćkiem [FILM] Nakładem Oficyny Wydawniczej Volumen ukazał się autorski wybór wierszy Piotra Goćka, znanego pisarza i publicysty, który jako poeta debiutował poza zasięgiem cenzury PRL, w drugoobiegowej „Kulturze Niezależnej”. Książkę w połowie… » więcej 2021-11-29, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Mikołaj wyruszył już w drogę w kierunku Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu! Na muzyczne mikołajki, podczas których wystąpi zespół Mamy Śpiewamy i oczywiście nie zabraknie Świętego Mikołaja i słodkiej niespodzianki, już w najbliższą niedzielę (05.12) zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wydarzenie… » więcej 2021-11-25, godz. 16:25, Patronaty - polecamy O jego życie 3 lata temu walczyła cała Polska – Dawidek Drapacz znów potrzebuje pomocy! Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca i płuc oraz bardzo wąskimi tętnicami płucnymi. W Polsce, mimo starań lekarzy, wielu zabiegom i operacjom, wad tych nie udało się skorygować. Z każdym dniem jego serduszko było coraz… » więcej
256257258259260261262
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »