Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-06-02, 16:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia przyjmowane są do 16 czerwca!

Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia są przyjmowane do 16 czerwca! [fot. https://pixabay.com/pl]
Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia są przyjmowane do 16 czerwca! [fot. https://pixabay.com/pl]
Udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Nagrodę Giętkiego Pióra to propozycja adresowana do uzdolnionych literacko dzieci i młodzież w wieku od 13 do 18 lat. Udział daje możliwość publicznej prezentacji własnych utworów w drukowanym wydawnictwie, w wersji elektronicznej na stronie konkursu i w wersji scenicznej w postaci spektaklu teatralnego. W związku z przypadającą w tym roku 110. rocznicą śmierci Bolesława Prusa, to właśnie osoba i twórczość tego pisarza będzie tym razem patronem konkursu.
Prace konkursowe oceni niezależne jury. Tylko autorzy najlepszych prac będą kwalifikowani do kolejnych etapów. Etapy są trzy. Zgłoszenia do pierwszego przyjmowane są jeszcze tylko do 16 czerwca.

Do finału zakwalifikuje się 8-10 autorów. Najlepszy scenariusz zostanie zrealizowany na scenie Teatru Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie podczas uroczystej gali finałowej w grudniu. Dla laureatów i finalistów konkursu przewidziane są statuetki, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a dla ich nauczycieli drobne upominki. Dyplomy uczestnictwa i upominki otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na specjalne stronie wydarzenia tu: https://gietkiepioro.pl/.

Logo tegorocznej edycji konkursuPrzebieg konkursu wyznaczają trzy etapy:
  1. I etap. „Prosto z mojego miasta” - kronika tygodniowa na przykładzie kronik Prusa z Kuriera Warszawskiego (do 1000 słów) - termin zgłaszania prac do 16.06
  2. II etap. Ja w XIX-wiecznej rzeczywistości (z "Lalki" Prusa) – nowela o objętości maksymalnie 4 stron A4.
  3. III etap. Lalka 2.22 - Scenariusz na podstawie wybranego fragmentu powieści Bolesława Prusa.
Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Parafiada od 2016 roku, corocznie odwołuje się do twórczości wybitnych polskich mistrzów słowa: Henryk Sienkiewicz w 2016 roku, Joseph Conrad Korzeniowski w 2017, Zbigniew Herbert – 2018, Stanisław Wyspiański – 2019, Karol Wojtyła w 2020 i Stanisław Lem w 2021.

Radio Opole objęło konkurs w tym roku patronatem medialnym.
Nagroda Giętkiego Pióra czeka, zgłoszenia są przyjmowane do 16 czerwca!

Zobacz także

2024-11-29, godz. 18:43, Patronaty - polecamy „Teatrem w (O!)polskie” tym razem ze spektaklem "Kiedy kota nie ma" To już czwarty, po „Babie (O)polskiej”, „Pomocy domowej” i „Mayday”, spektakl przygotowany w ramach przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie”. Wydarzenie na tyle zdobyło sobie rozgłos i renomę, że darmowe wejściówki… » więcej 2024-11-29, godz. 11:20, Patronaty - polecamy Jak działa program łączący młode talenty z doświadczonymi ekspertami i liderami rynku? Przyjdź i się dowiedz! Już w najbliższy poniedziałek (02.12) odbędzie się inauguracja programu mentoringowego Opole Connect. To inicjatywa skierowana do studentów opolskich uczelni, mająca na celu wspieranie ich rozwoju zawodowego poprzez współpracę z… » więcej 2024-11-29, godz. 09:34, Patronaty - polecamy Junior Opole Orkiestra z koncertem w Filharmonii Opolskiej Niezapomniane hity ABBY, Queen czy The Beatles w unikalnym wykonaniu - tak w skrócie można nazwać to, co będzie się działo w najbliższy poniedziałek (02.12) w Filharmonii Opolskiej podczas koncertu Junior Opole Orkiestra. Podczas „Disco… » więcej 2024-11-28, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Spotkanie z Bogdanem Rymanowskim Kultura, klasa, profesjonalizm i duża cierpliwość podczas rozmów z politykami - to jego cechy charakterystyczne. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych dziennikarzy w Polsce - Bogdan Rymanowski będzie dziś (28.11) gościem… » więcej 2024-11-27, godz. 10:34, Patronaty - polecamy VI Opolskie Forum Zawodowe o osobach niepełnosprawnych na rynku pracy - zobacz transmisję Skala zatrudnienia tych osób jest relatywnie niewielka, a to między innymi z tego powodu, że są niedostrzegani. Mowa o osobach z niepełnosprawnościami. To im poświęcone będzie w tym roku spotkanie ekspertów i uczestników opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »