Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-02, 15:15 Autor: Justyna Krzyżanowska

Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Zdjęcie ilustracyjne [fot. sxc.hu]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. sxc.hu]
Corocznie 5 maja w Europie obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia.
W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowany jest Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku. Ponadto, tego dnia obchodzony jest także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – w tym roku wojewódzkie obchody odbędą się w Głogówku.

Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. integrację osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego, kształtowanie u uczestników postawy otwartej wobec świata i innych ludzi, formowanie u nich poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób a jednocześnie podniesienie świadomości społecznej dotyczącej niepełnosprawności intelektualnej.

Uczestnikami zaplanowanych warsztatów będą przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Szkół Specjalnych z całego województwa opolskiego.

Program wojewódzkich obchodów „Dnia Godności”:

  • 10:00 – oficjalne otwarcie na Głogóweckim Rynku i przemarsz na Plac Zamkowy
  • 10:15-13:15 – udział w obchodach „Dnia Godności”
  • 13:15 – oficjalne zakończenie

Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” odbędą się 05.05.2022 r. (czwartek) na Placu Zamkowym w Głogówku. Festyn jest imprezą zamkniętą.

Na wydarzenie zaprasza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku. Więcej na temat działalności ośrodka można znaleźć na ich stronie na Facebooku.

Patronat honorowy nad wojewódzkimi obchodami „Dnia Godności” sprawuje burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2021-04-26, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Spotkanie z Maciejem Siembiedą już dziś W 2017 roku wydał powieść „444”, potem było „Miejsce i imię” (2018), w 2019 roku na półki księgarskie trafił „Gambit”, a w zeszłym - „Wotum”, na podstawie której Radio Opole stworzyło superprodukcję, która wciąż… » więcej 2021-04-23, godz. 19:38, Patronaty - polecamy Badacz dziejów Polski, Śląska i Niemiec w XIX i XX w. prof. Ryszard Kaczmarek gościem WBP Już wkrótce w Galerii WuBePe przy ul. Piastowskiej 20 w Opolu będzie można obejrzeć wystawę 'Czas przełomu. Śląsk w pierwszych dekadach XX wieku”. Wernisaż miał się odbyć w najbliższy poniedziałek (26.04), ale ze względu… » więcej 2021-04-23, godz. 16:07, Patronaty - polecamy Pomogą w rozwiązaniu Twojego konfliktu. "Siłą jest dialog" - akcja Fundacji Mediatio 'Siłą jest dialog' - to przedsięwzięcie mające na celu promowanie mediacji, w tym możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dotyczących polubownego sposobu rozwiązywania sporów. Projekt jest skierowany zarówno do osób… » więcej 2021-04-23, godz. 14:31, Patronaty - polecamy Poznaj kryminał autora z Opola Zbrodnia, śledztwo, brudne sekrety i rodzinne tajemnice, poszlak i tropów wciąż przybywa, a tymczasem zabójca pozostaje nieuchwytny… „Ostre cięcie” to debiut literacki Adama Budzika. Już w najbliższy wtorek (27.04) na profilu… » więcej 2021-04-20, godz. 17:38, Patronaty - polecamy „Świat śpi, a ja chodzę po jego powiekach” - spotkanie z autorką książki już w środę na profilu WBP w Opolu Życie uważa za największy cud. Lata na paralotni, skacze ze spadochronem. Interesuje się psychologią oraz rozwojem osobistym, a jej życiowe motto brzmi: prawie wszystko zależy od nas. W lipcu 2020 r. ukazała się jej debiutancka powieść:… » więcej
312313314315316317318
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »