Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-25, 14:45 Autor: Paula Hołubowicz

"Ochrona BIo w Mieście Opolu" - I LO w Opolu zaprasza na cykl spotkań edukacyjnych z ekspertami i działaczami na rzecz środowiska

Aplikacja "Zagraj w BIO z LO" [materiały organizatora]
Aplikacja "Zagraj w BIO z LO" [materiały organizatora]
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego potrzebujemy dzikich lasów lub czy należy dokarmiać dzikie ptactwo? - Jeżeli tak, to mamy coś dla Was! W ramach projektu "Ochrona BIo w Mieście Opolu" I Liceum Ogólnokształcące w Opolu organizuje cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których udzielone zostaną odpowiedzi, na te błahe z pozoru pytania. Spotkania odbywają się online.
Spotkania poświęcone są głownie ochronie przyrody oraz jej zasobów w najróżniejszych kontekstach, od ekologicznego stylu życia, aż po problemy związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk. Prowadzone są przez nauczycieli PLO I, a wśród zaproszonych gości nie zabraknie ekspertów z dziedzin przyrodniczych, architektury krajobrazu oraz działaczy społecznych na rzecz środowiska naturalnego. Spotkania odbywają się on-line za pomocą aplikacji Google Meet, z możliwością zadawania pytań oraz dyskusji, aby wziąć w nich udział należy posiadać konto Google (G-mail).


Program spotkań
  • 20.05, godz. 18:00 - Co nauka mówi o dokarmianiu ptaków w mieście.
  • 27.05, godz. 18:00 - #patrzpodnogi: dlaczego płazy potrzebują naszej pomocy?
  • 10.06, godz. 14:00 - Dlaczego potrzebujemy dzikich lasów?
  • 17.06, godz. 18:00 - Zieleń w polskich miastach: dlaczego jest tak źle?
  • 24.06, godz. 18:00 - Dzikie azyle: jak pomagać dzikim zwierzętom z głową?

Cykl spotkań edukacyjnych to także kontynuacja projektu, który zapoczątkowany został w zeszłym roku. Podczas trwającej wtedy konferencji pt. „Opolszczyzna i jej naturalne dziedzictwo” prelegenci przybliżyli uczestnikom kwestie znaczenia i ochrony różnorodności biologicznej oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Od tamtej pory I LO w Opolu nie spoczęło na laurach, ale wciąż aktywnie działa. W ramach projektu stworzyli e-grę , w którą można zagrać na wyspie Bolko lub stacjonarnie w domu (link do gry: Zagraj w BIO z LO). Twórcą e-gry jest Pan Andrzej Olczak.

Realizują również wiele ciekawych wydarzeń, takich jak: warsztaty malarskie dla dorosłych, czy warsztaty fotograficzne dla mieszkańców Opola (te startują już w czerwcu).

Niebawem odbędzie się również druga część konferencji, którą zaplanowano na 27-28.05, jednak skierowana jest ona głównie do grona pedagogicznego. Świadomi problemu nauczyciele łatwiej zwrócą uwagę uczniów na tematy lokalnej różnorodności biologicznej i problemy z jakimi się ona mierzy. Podczas konferencji odbędą się warsztaty ornitologiczne na Wyspie Bolko, warsztaty botaniczne w sąsiedztwie rezerwatu Złote Bagna, a także terenowa prezentacja aplikacji "Zagraj w BIO z LO".

Więcej informacji na temat projektu i konferencji dostępnych jest, na stronie internetowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu - kliknij tutaj).

Spotkania organizowane są w ramach projektu pt. Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 5 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

Radio Opole, cały cykl wydarzeń w ramach projektu "Ochrona BIo w Mieście Opolu" objęła patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-03-08, godz. 18:32, Patronaty - polecamy Wystawa z okazji 10-lecia budynku MBP w Opolu Do 10 kwietnia przed Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu można oglądać plenerową wystawę przygotowaną z okazji 10-lecia oddania do użytku siedziby biblioteki przy ulicy Minorytów 4. Budynek ten jest jedyny w swoim rodzaju, a sama… » więcej 2021-03-08, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Konkurs Recytatorski Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci” Do 2 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w XXVIII Konkursie Recytatorskim Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Konkurs skierowany jest do młodzieży województwa opolskiego. Finał wojewódzki zaplanowano na 16 kwietnia. Ze… » więcej 2021-03-08, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich Wystawa, dyktando, wykład, projekcje filmów, a dodatkowo - spotkanie z piosenką francuską - tak w skrócie wygląda Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich, na który od 13 marca zaprasza Biblioteka Obcojęzyczna WBP w… » więcej 2021-03-08, godz. 10:49, Patronaty - polecamy Spotkanie z autorką reportażu o pierwszych kobietach, które zasiadły w sejmowych ławach „Nie mają swoich ulic, nie mają pomników, nie uczy się o nich w szkołach. Kim były posełki, o co walczyły i jaki poniosły koszt tej walki?” - czytamy o reportażu historycznym „Posełki. Osiem pierwszych kobiet”, który ukazał… » więcej 2021-03-02, godz. 17:03, Patronaty - polecamy II Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Mini-Debiuty” – zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja [AKTUALIZACJA] Przed nami druga edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Mini-Debiuty”. Po raz kolejny organizatorzy liczą na zaangażowanie uzdolnionych dzieci przy współudziale rodziców, dziadków i nauczycieli. » więcej
318319320321322323324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »