Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-01, 14:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wystawa Łukasza Prus-Niewiadomskiego w GSW

Wystawę Łukasza Prus-Niewiadomskiego w GSW można oglądać do 28 czerwca [fot. materiały GSW w Opolu]
Wystawę Łukasza Prus-Niewiadomskiego w GSW można oglądać do 28 czerwca [fot. materiały GSW w Opolu]
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu po kilku tygodniach przerwy wraca z wystawami dostępnymi w salach GSW. Od dziś (01.06) do 28 czerwca można oglądać wystawę Łukasza Prus-Niewiadomskiego pt. „Punkt widzenia”. Poza tym do końca tygodnia (07.06) dostępna jest także wystawa „Plata” Marii Bitki w Aneksie GSW.

Łukasz Prus-Niewiadomski urodził się w Oranie (Algieria). Jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi. W swojej twórczości bada wpływ naturalnego i kulturowego otoczenia na zachowanie ludzi. Tworzy cykle fotograficzne, performensy, wideoinstalacje. Prace prezentował m.in. na 15. Biennale Sztuki Mediów „Pioneering Values” we Wrocławiu, w Bunkrze Sztuki w Krakowie, Galerii Wozownia w Toruniu, Galerii Imaginarium w Łodzi, Galerii Studio w Warszawie, a także poza granicami, m.in. w Berlinie i Londynie.


Kuratorem ekspozycji "Punkt widzenia" jest Łukasz Kropiowski. Więcej informacji o artyście i tekst kuratorski tu: GSW w Opolu. Poniżej zamieszczamy film z oprowadzania po wystawie z Iwoną Błaszczyk - tłumaczką języka migowego (PZG Opole).


Żeby dostrzegać, a nie tylko patrzyć, niezbędna jest percepcja krytyczna – „uczulenie” prowadzące do weryfikowania wiedzy, aktualizowania kontekstu i testowania wartości. Chwile rozmowy z dzieckiem oraz obcowania ze sztuką stwarzają możliwość egzaminowania wyobrażeń o świecie i ciągłego „zdobywania” punktu widzenia, gdyż punkt widzenia powinniśmy nie „mieć”, ale cały czas budować. [źródło: materiały GSW w Opolu]



Ważne informacje dla zwiedzających!

Galeria otwarta jest dla zwiedzających w ograniczonych godzinach.
  • poniedziałek – piątek: 10:00 – 16:00,
  • sobota – niedziela: 14:00 – 18:00.
Nie ma możliwości grupowego zwiedzania wystaw. Preferowaną formą płatności za bilety jest płatność bezgotówkowa (karta płatnicza, telefon). Liczba osób przebywających jednocześnie na wszystkich salach wystawowych nie może przekraczać 24 osób (na parterze 6 osób, na piętrze 18 osób). Osoby odwiedzające Galerię są zobowiązane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa: zasłaniania ust i nosa maseczkami lub w inny sposób, dezynfekowania rąk przy wejściu do Galerii, utrzymania co najmniej 2-metrowego dystansu między zwiedzającymi (nie dotyczy rodziców z dziećmi oraz osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi).
Zobacz wystawę Łukasza Prus-Niewiadomskiego

Zobacz także

2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej 2025-01-14, godz. 14:19, Patronaty - polecamy O jodze, Himalajach i podróży do Indii na spotkaniu z dr Niną Budziszewską Już w najbliższą sobotę (18.01) w namiocie WBP w Opolu odbędzie się spotkanie, które powinno zaciekawić wszystkich zainteresowanych Indiami, Himalajami i filozofią jogi. Tego dnia stolicę województwa odwiedzi ze swoją książką… » więcej 2025-01-14, godz. 12:46, Patronaty - polecamy Żydówka Miriam Synger na Opolskim Dniu Judaizmu W ramach Opolskiego Dnia Judaizmu Opole odwiedzi ortodoksyjna Żydówka Miriam Synger. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16.01) w MBP w Opolu. Moderatorem będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego… » więcej 2025-01-13, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Wiesławem Władyką Publicysta, profesor na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy, autor książek, dziennikarz od wielu lat związany z tygodnikiem „Polityka”, gdzie był szefem działu krajowego, a aktualnie jest komentatorem wydarzeń… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »