Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-04-20, 16:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Masz od 8 do 15 lat? Weź udział w konkursie "Za co Cię piosenko lubię?"

Masz od 8 do 15 lat? Weź udział w konkursie "Za co Cię piosenko lubię?"!
"Za co Cię piosenko lubię?" – to tytuł konkursu, do wzięcia którego zachęca Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na laureatów czekają nagrody! Szczegóły poniżej.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 8 do 15 roku życia. Trwa do 27 kwietnia, a polega na napisaniu wiadomości mailowej na adres: muzeum@muzeumpiosenki.pl z opisem, jaką piosenkę się lubi i za co.

Najpiękniejsze, zdaniem organizatorów, opisy opublikowane zostaną na stronie Muzeum Polskiej Piosenki, na Facebooku oraz w Roczniku kulturalnym „Piosenka”. Laureaci otrzymają także nagrody rzeczowe, wśród nich są wyjątkowe kubki, gra planszowa „Gra muzyka” oraz zestaw pamiątek z Muzeum Polskiej Piosenki.

Dodajmy, że konkurs inspirowany jest piosenką Wojciecha Młynarskiego "Strasznie lubię Cię, piosenko" (tekst zamieszczamy poniżej). Utwór skomponował Jerzy Derfel. Piosenka znalazła się w 1995 roku na płycie „Róbmy swoje'95” (CD 1995), a później także na „Młynarski w Paryżu/Róbmy Swoje ‘95” (CD 2004).

Strasznie lubię cię, piosenko, tuż po twoich urodzinach,
gdy cię ledwo nuci cienko kompozytor znad pianina,
kiedy ledwo nuci ciebie piosenkarka gdzieś na próbie.
Wtedy jestem w siódmym niebie, wtedy cię, piosenko, lubię,
wtedy cię, piosenko, lubię.
Lecz niedługo czas to sprawi, znajdziesz się w grupie.
Pan reżyser cię ustawi, choreograf cię zatupie,
kostiumolog cię ubierze i oświetli specjalista,
zbluboksuje cię w kamerze oszalały kamerzysta, oszalały kamerzysta.
Będzie z ciebie świetna dama, elegancka jak sto pociech.
Odtańczą cię w stu programach, zawyją cię gdzieś w Sopocie.
Gdy cię wciągnie ta zbiorowa, rozrywkowa paranoja,
może będziesz przebojowa, ale już nie taka moja, ale już nie taka moja.

Ale nie już tak mi bliska, nie tak bliska, nie wiem czemu,
niż gdy pierwszy raz artystka nuci cię na próbie z tremą.
A ty w owym blichtrze całym, nie gustując najwyraźniej,
wrócisz skromnie w moim małym teatrzyku wyobraźni.
................................................................................................................
Autor tekstu: Wojciech Młynarski
Do 27.04 MPP w Opolu czeka na e-maile! Autor plakatu: Bartosz Posacki

Zobacz także

2025-01-14, godz. 14:19, Patronaty - polecamy O jodze, Himalajach i podróży do Indii na spotkaniu z dr Niną Budziszewską Już w najbliższą sobotę (18.01) w namiocie WBP w Opolu odbędzie się spotkanie, które powinno zaciekawić wszystkich zainteresowanych Indiami, Himalajami i filozofią jogi. Tego dnia stolicę województwa odwiedzi ze swoją książką… » więcej 2025-01-14, godz. 12:46, Patronaty - polecamy Żydówka Miriam Synger na Opolskim Dniu Judaizmu W ramach Opolskiego Dnia Judaizmu Opole odwiedzi ortodoksyjna Żydówka Miriam Synger. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16.01) w MBP w Opolu. Moderatorem będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego… » więcej 2025-01-13, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Wiesławem Władyką Publicysta, profesor na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy, autor książek, dziennikarz od wielu lat związany z tygodnikiem „Polityka”, gdzie był szefem działu krajowego, a aktualnie jest komentatorem wydarzeń… » więcej 2025-01-13, godz. 11:43, Patronaty - polecamy Prof. Stanisław S. Nicieja na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu z najnowszym tomem "Kresowej Atlantydy" Najwyraźniej nie ma końca, ciesząca się ogromną popularnością czytelników, seria wydawnicza ”Kresowa Atlantyda” - w lutym zeszłego roku ukazał się XX tom, tymczasem od września jest już w sprzedaży tom kolejny. Spotkanie… » więcej 2025-01-13, godz. 09:04, Patronaty - polecamy Salon Opolskiej Nauki zaprasza na spotkanie Franciszkanin, profesor nauk teologicznych, specjalista w zakresie biblistyki, członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich - ojciec prof. dr hab. Andrzej Sebastian Jasiński OFM, profesor emeritus Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »