Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-28, 09:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Trio śląskiego barda Grzegorza Płonki wystąpi w Studiu M im. SBB

Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Radio Opole wraz z Instytutem Śląskim w Opolu w piątek 8 listopada zapraszają na koncert "Pieśni znad Odry”. Ludowe utwory z płyty "uOdro nasza, uOdro", która podkreśla Odrę jako rzekę o wyjątkowym znaczeniu kulturowym na Śląsku, zaprezentuje trio śląskiego barda Grzegorza Płonki. Koncertowi będzie towarzyszyła promocja książki Adolfa Dygacza „Pieśni znad Odry”. Początek koncertu o godz. 18:00.

Tradycyjne utwory zebrane na terenach nadodrzańskich wykona wielokrotnie nagradzany muzyk i popularyzator kultury śląskiej - Grzegorz Płonka. Muzyk jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, autorem książek i wielu publikacji prasowych. W swym muzycznym dorobku ma kilka płyt popularyzujących śląską pieśń ludową: „Ciecze woda”, „Pieśni śląskiego buntu” oraz „Życie pieśniczką pisane”, wydaną w 2017 r. przez Regionalny Instytut Kultury. W zeszłym roku światło dzienne ujrzała płyta "uOdro nasza, uOdro"...

Więcej o artyście można dowiedzieć się ze strony http://www.grzegorzplonka.pl/index.html

Podczas koncertu „Pieśni znad Odry” zespół w Studiu M im. SBB wystąpi w składzie: Grzegorz Płonka (śpiew, gitara, kazoo), Jacek Dzwonowski (skrzypce, instrumenty klawiszowe, loopy) i Tomasz Drozdek (instrumenty etniczne i perkusyjne).

Wydarzenie będziemy retransmitować na naszej antenie 15 listopada w audycji Muzyka źródeł.


Koncertowi będzie towarzyszyła możliwość zakupienia książki etnografa, muzykologa, folklorysty i znawcy kultury górnośląskiej - Adolfa Dygacza.


Organizatorami koncertu są Instytut Śląski w Opolu i Radio Opole. Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.











Zobacz także

2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej 2025-01-14, godz. 14:19, Patronaty - polecamy O jodze, Himalajach i podróży do Indii na spotkaniu z dr Niną Budziszewską Już w najbliższą sobotę (18.01) w namiocie WBP w Opolu odbędzie się spotkanie, które powinno zaciekawić wszystkich zainteresowanych Indiami, Himalajami i filozofią jogi. Tego dnia stolicę województwa odwiedzi ze swoją książką… » więcej 2025-01-14, godz. 12:46, Patronaty - polecamy Żydówka Miriam Synger na Opolskim Dniu Judaizmu W ramach Opolskiego Dnia Judaizmu Opole odwiedzi ortodoksyjna Żydówka Miriam Synger. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16.01) w MBP w Opolu. Moderatorem będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego… » więcej 2025-01-13, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Wiesławem Władyką Publicysta, profesor na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy, autor książek, dziennikarz od wielu lat związany z tygodnikiem „Polityka”, gdzie był szefem działu krajowego, a aktualnie jest komentatorem wydarzeń… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »