Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-04, 20:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Polsko-hiszpańska koprodukcja coraz bliżej! „Córki powietrza. Sen Balladyny” – to tytuł spektaklu inspirowanego dramatami Juliusza Słowackiego oraz urodzonego w 1600 roku hiszpańskiego dramaturga Pedro Calderóna. Przedstawienie powstaje w Teatrze im. Jana Kochanowskiego we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie. Jego światowa premiera odbędzie się w lipcu w Hiszpanii w ramach Festival Internacional de Teatro Clásico w Almagro. Premiera opolska już 16 marca na Scenie Modelatornia.
Dodajmy, że będzie to ostatnia premiera przed planowanym remontem budynku teatru. Okazja do obejrzenia nowego spektaklu będzie jeszcze 17, 20, 21, 29, 30 i 31 marca.

Reżyserem sztuki jest Ignacio García. Spektakl łączy dwa kanoniczne dla kultury Polski i Hiszpanii dramaty. Na scenie zobaczymy Joannę Osydę, Magdalenę Maścianicę, Karola Kossakowskiego, Rafała Kronenbergera oraz gościnnie: Zofie Bielewicz, Magdalenę Dębicką i Michała Kitlińskiego.

Dwie siostry, jedna korona i niepohamowana żądza władzy. Dążenie do spełnienia, które raz osiągnięte może okazać się jedynie iluzją. Chwilowym poczuciem spokoju, które po chwili znika. Pojawia się niepewność, przekonanie, że to, co się posiadło jest dalekie od naszego wyobrażenia lub że to my do niego nie przystajemy. Staliśmy się kimś innym. Kimś, kto nie potrafi zatrzymać obumierających wartości. Miłość? Panowanie? Czy zawsze muszą zostać ukoronowane zdradą?

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!Reżyseria:
Ignacio García
Tekst i adaptacja:
Marta Eloy Cichocka
Dramaturgia:
Anna Galas oraz José Gabriel López Antuñano
Scenografia i kostiumy:
Anna Tomczyńska
Asystentka scenografii:
Klara Filipowicz
Reżyseria światła:
Bogumił Palewicz
Ruch sceniczny:
Witold Jurewicz i Marlena Bełdzikowska
Asystentka reżysera:
Lada Shylenko
Obsada:
Joanna Osyda
Magdalena Maścianica
Magdalena Dębicka (gościnnie)
Zofia Bielewicz (gościnnie)
Karol Kossakowski
Rafał Kronenberger
Michał Kitliński (gościnnie)

[źródło, informacje o biletach: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]

Zobacz także

2020-06-22, godz. 14:37, Patronaty - polecamy Cukrzyca tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-06-22, godz. 13:27, Patronaty - polecamy Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce Jak nie dać się nabrać na fake newsy, również w kontekście koronawirusa, opowiedzą podczas spotkania on-line Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy jednego z najpopularniejszych blogów naukowych - Crazy Nauka. Na spotkanie poprzez… » więcej 2020-06-19, godz. 16:07, Patronaty - polecamy Mini Miasto zbudują po raz ósmy. Budowa rusza 30 czerwca! To nietypowa półkolonia organizowana już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae. Zabawa polega na tym, by zbudować Mini Miasto. Propozycja adresowana jest do uczniów klas 1-6. Budowa ruszy 30 czerwca i potrwa do 3 lipca… » więcej 2020-06-19, godz. 15:02, Patronaty - polecamy Fryderyk Chopin bohaterem wystawy w WBP 'Śladami Chopina' - to wystawa, którą jeszcze do końca czerwca można oglądać w Małej Galerii WBP przy ul. Piastowskiej 18 w Opolu. Ekspozycja została stworzona z okazji przypadającej w tym roku 210. rocznicy urodzin wielkiego ko… » więcej 2020-06-19, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Wystawa Jarosława Janasa w Galerii Aneks do niedzieli 'Moją uwagę zwracają zmiany w obszarze grafiki warsztatowej zachodzące pod wpływem technologii cyfrowej. Szczególny nacisk kładę na zjawisko przenikania się tych obszarów w kontekście nowych sposobów formowania wypowiedzi artystycznej'… » więcej
349350351352353354355
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »