Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-04, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu!

Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy na miejscu! [fot. https://pixabay.com/pl]
„Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Społeczeństwo internautów a kultura globalna”. Naukowcy spotkają się w najbliższy piątek (07.12) w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu przy ul. Waryńskiego 4. Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją Loża Radiowa. Więcej o konferencji także w piątek (07.12) w porannych rozmowach po 8:00 i o 8:40.
Przestrzeń wirtualna stała się dziś miejscem spotkań, robienia zakupów, rozrywki, nauki i wielu relacji społecznych. Dla wielu osób trudno już sobie wyobrazić życia bez dostępu do szybkiego i całodobowego Internetu. Ten - jak każde narzędzie - ma swoje zalety, ale też i wady. Podczas spotkania w w Centrum Nauki i Biznesu w Opolu będzie okazja, by o tym porozmawiać, podzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i uwagami.

Ideą jest znalezienie odpowiedzi na pytania: jak można odpowiedzialnie edukować młodego odbiorcę do korzystania z sieci oraz jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowinek technicznych do urozmaicenia zajęć lekcyjnych.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch sesji. Pierwsza pod nazwą "Pokolenie cyfrowe - to my!" rozpocznie się o godz. 10:00. Druga sesja poświęcona będzie edukacji. Rozpocznie się o godz. 12:30. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Komitet organizacyjny konferencji tworzą prof. Politechniki Opolskiej dr hab. Maria Kalczyńska, dr Anna Rajchel oraz mgr Anna Jańdziak. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem dra hab. inż. Janusza Wielkiego - prof. PO, dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Violetty Porowskiej - wicewojewody opolskiej, inspektora Jarosława Kalety - komendanta wojewódzkiego policji w Opolu, Lesława Tomczaka - dyrektora Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, a także Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej oraz Radia Opole.
Program konferencji
Program konferencji

Zobacz także

2018-10-15, godz. 13:47, Patronaty - polecamy „Colloquium Opole 2018” – w tym roku naukowcy pochylą się nad 50. jubileuszem roku 1968 Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu wraz z partnerami zaprasza na tegoroczną edycję międzynarodowej konferencji naukowej „Colloquium Opole”. » więcej 2018-10-15, godz. 12:33, Patronaty - polecamy Ogólnopolski Tydzień Kariery w Opolu potrwa do piątku „Bądź architektem swojego szczęścia” - pod takim hasłem odbywa się w Opolu Ogólnopolski Tydzień Kariery. W programie wykłady, spotkania, warsztaty, gry i konkursy. W organizację przedsięwzięcia zaangażowanych jest aż 11 organizacji… » więcej 2018-10-12, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami w Opolu W poniedziałek (15.10) w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbędzie się Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie potrwa od 10:00 do 14:00, a jego temat przewodni to: 'Kompetencje… » więcej 2018-10-12, godz. 14:21, Patronaty - polecamy Jerzy Szczakiel zaprasza na turniej żużlowy już w niedzielę! Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego zakończy tegoroczny sezon żużlowy w Opolu. Na zawody zaprasza sam mistrz świata z 1973 roku Jerzy Szczakiel. Rywalizacja na stadionie przy ul. Wschodniej rozpocznie się w niedzielę… » więcej 2018-10-11, godz. 16:57, Patronaty - polecamy „Ludzie Otmętu – takie tu buty!”, czyli sentymentalna podróż do czasów świetności Śląskiego Zakładu Przemysłu Skórzanego "Otmęt" W najlepszych latach funkcjonowania fabryki produkowano tu 5 milionów butów rocznie. Od czasu zamknięcia zakładu, minęło ponad ćwierć wieku. Stąd narodził się pomysł, by przybliżyć chlubną tradycję przemysłu obuwniczego- historię… » więcej
516517518519520521522
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »