Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-05, 13:57 Autor: Paula Hołubowicz

"Twórcza Niepodległość - świętujmy razem" - przed nami kolejne wydarzenia

Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dom Kultury w Ozimku zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Twórcza Niepodległość”. W październiku zachęcamy m.in. do zwiedzania wystawy pt. "Śląskie kobiety – polskie twierdze” czy wzięcia udziału w spotkaniach autorskich z pisarzami, Pawłem Wakułą i Łukaszem Wierzbickim. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.
Wystawa "Śląskie kobiety – polskie twierdze”, prezentuje sylwetki ok. 40 kobiet – zapomnianych bohaterek czasów walki o polską tożsamość narodową Śląska. Ekspozycja będzie udostępniana w dniach od 10 do 9 października w holu ozimskiego domu kultury. Sam wernisaż odbędzie się tego samego dnia o godz. 18:30.

Również w środę (10.10) o godz. 19.00 zapraszamy na wykład pn. „Być wiernym swoim wartościom” poświęcony życiu i działalności księdza Piotra Gołąba, pochodzącego ze Schodni werbisty i językoznawcy, który za trwanie przy swoich przekonaniach zapłacił w czasie II wojny światowej najwyższą cenę. Prelekcję wygłosi Józef Tomasz Juros – prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi.

Ponadto w październiku odbędą się również spotkania autorskie z pisarzami, którzy w formie beletrystycznej popularyzują wybrane postacie i wydarzenia z historii Polski. 16 października z uczniami klas trzecich szkół podstawowych spotka się Łukasz Wierzbicki, a 30 października do Ozimka zawita Paweł Wakuła, współautor serii książek pt. „Zdarzyło się w Polsce”.

Organizatorem wydarzeń jest Dom Kultury w Ozimku. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Więcej szczegółów na stronie: www.dk.ozimek.pl oraz na plakacie.

Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym. O szczegółach kolejnych wydarzeniach w ramach projektu „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” będziemy informować.
Wystawa

Zobacz także

2023-07-22, godz. 20:36, Patronaty - polecamy Scena Kamienica zaprasza na Festiwal POprostu - poPOLSKU Festiwal POprostu - poPOLSKU to inicjatywa Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu. Obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: dolnośląskie, lubuskie i opolskie. Opolska odsłona wydarzenia odbędzie się 4 sierpnia. O godz. 16:0 w plenerze… » więcej 2023-07-22, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Zgłoś swoją firmę do konkursu "Firma solidarna ze studentami"! Exodus młodych ludzi, problemy na lokalnym rynku pracy - wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców z jednej strony, a studentów z drugiej, pojawił się pomysł na zorganizowanie konkursu „Firma solidarna ze studentami”. Inicjatywa… » więcej 2023-07-22, godz. 16:02, Patronaty - polecamy O wsparciu uchodźców w nowych realiach - spotkanie, dyskusja, koncert W ostatnią sobotę lipca (29.07) w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego odbędzie się wspólna dyskusja o wsparciu, długofalowej integracji i funkcjonowaniu uchodźców w nowych realiach. Spotkanie… » więcej 2023-07-21, godz. 10:16, Patronaty - polecamy Szklane Oczy i Balkon z koncertem w Miejscu X już w sobotę Jeśli plany na sobotę jeszcze nie wyklarowane, być może dobrym pomysłem będzie spędzenie tego czasu na koncercie? Szklane Oczy i Balkon to dwa młode zespoły, których występu będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę… » więcej 2023-07-21, godz. 09:13, Patronaty - polecamy "Zapis ukryty" - wystawa w MŚO W najbliższy piątek (21.07) Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza miłośników sztuki na wyjątkowy wernisaż, który będzie nie tylko świętem malarstwa, ale także okazją do uczczenia 50-lecia pracy artystycznej prof. Stanisława Białogłowicza… » więcej
129130131132133134135
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »