Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-08-25, 15:20 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Agnieszka Lubczańska)

Polska jesień z Polskim Radiem Opole – zobacz, co nowego w programie od września

Polska jesień z Polskim Radiem Opole – zobacz, co nowego w programie od września
Polska jesień z Polskim Radiem Opole – zobacz, co nowego w programie od września
Z muzycznego punktu widzenia złota polska jesień to w Radiu Opole przede wszystkim złote polskie przeboje. Ich zagęszczenie na antenie jest odpowiedzią naszej redakcji na przewidywaną nostalgię słuchaczy wywołaną Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej oraz jubileuszowym koncertem z okazji 65. lat Radia Opole. A co w dziedzinie słowa radiowego? Dużo…
Skoro o piosence mowa, to zachęcamy do słuchania naszego codziennego cyklu pt. Piosenka z legendą", który dedykujemy jesienią twórcom występującym na KFPP, następnie w naszym koncercie jubileuszowym (SBB, TSA, Piersi, Sabina Sago), potem z kolei wykonawcom głośnego opolskiego festiwalu perkusyjnego Drum Fest. Dedykujemy w takim sensie, że będziemy opowiadać o tym, jak powstały największe polskie przeboje, jakie wiążą się z nimi anegdoty – zabawne lub smutne, zawsze ciekawe. W listopadzie natomiast „Piosenka z legendą” zamieni się w Okładkę z legendą", który to cykl poświęcimy najbardziej znanym okładkom polskich płyt – dlaczego znalazło się na nich to, co się znalazło.

Z naszym jubileuszem wiąże się też cykl „65 lat minęło… Historia Radia Opole", który będzie emitowany w paśmie Ona i on. Uchylimy przed wami wieko naszego radiowego kufra, który aż pęka od smacznych anegdot, niezwykłych historii oraz przede wszystkim intrygujących osobowości, które zamierzamy zaprezentować lub przypomnieć.

„Przeznaczenie. Traf. Przypadek' - cykl radiowych opowiadań Jacka Cygana na antenie Radia Opole już od 4 września [fot. Justyna Krzyżanowska]Przeznaczenie, traf, przypadek" - taki tytuł nosi cykl jędrnych, zwartych, wyszukanych językowo i wybornych literacko radiowych opowiadań Jacka Cygana, słynnego autora tekstów piosenek, twórcy nieprzemijających hitów polskiej muzyki rozrywkowej. Te gawędy o życiu, jego nieprzewidywalności, ale i pięknie będą emitowane na naszej antenie już od 4 września – od poniedziałku do piątku, o godz. 19:20 w paśmie Rewiry kultury. Do 22 listopada wyemitujemy 57 odcinków opowiadań słynnego tekściarza.

Cudze chwalicie… – to z kolei nowy cykl w paśmie Ona i on. Nie będzie to jednak przewodnik po nieznanych lub niedocenianych zakątkach i zabytkach Opolszczyzny, lecz po jej… ludziach. Słuchając „Cudze chwalicie…”, przekonacie się, że i u nas mieszkają ludzie godni rozmowy, pochwały, zainteresowania. Tymczasem mało o nich wiemy, bo albo właśnie „cudze chwalimy”, albo są oni tak skromni, że nie pchają się przed szereg. Podsuniemy im zatem mikrofon Radia Opole.

Cykle historyczne „Fale niepodległości” i „Internowana nadzieja”, poświęcone pamięci odzyskania przez Polskę wolności 99 lat temu oraz dramatycznym wydarzeniom stanu wojennego w 1981, wypełnią naszą historyczną misję, ale i apetyt czytelników na zwięzłe historyczne audycje, przybliżające nieznane aspekty historii dalszej i bliższej.

Cykl „Eko trendy” pokaże nam, co dziś modne (i chwytliwe w ekologii), a regularna cosobotnia audycja „Sposób na jesień” przybliży słuchaczom naturalne metody utrzymywania się w zdrowiu i dobrej formie w trudny jesienny czas [https://pixabay.com/pl]Co jeszcze? Cykl Eko Trendy pokaże nam, co dziś modne i chwytliwe w ekologii, a cosobotnia audycja „Sposób na jesień” przybliży naturalne metody utrzymywania się w zdrowiu i dobrej formie w trudny jesienny czas.

Natomiast cykl „Dwa plus trzy” udowodni, że rodzicielstwo i wielodzietne rodziny wcale nie muszą być powodem trosk i fatygi życiowej, a wręcz przeciwnie – dostarczają dumy, spełnienia i szczęścia, zwłaszcza rodzinnego.

Osoby i sposoby” – ten cosobotni cykl zaludnią ciekawi naukowcy i racjonalizatorzy z różnych dziedzin życia, a także ich wynalazki, patenty, usprawnienia, unowocześnienia, czyli właśnie tytułowe sposoby. Polecamy też cykl „Młodzi z głową”, który pokaże nam, jak bogate, ciekawe i liczne jest środowisko studenckich kół naukowych. Tylko na Uniwersytecie Opolskim działa ich około 50.

Zapraszamy do słuchania! Więcej informacji o porach emisji i autorach w zakładce Ramówka jesień 2017.

Zobacz także

2017-06-13, godz. 10:02, Patronaty - polecamy Obchody 130-lecia OSP Polska Cerekiew już w niedzielę! Ochotnicza Straż Pożarna w Polskiej Cerekwi w najbliższą niedzielę (18.06) będzie świętować 130-lecie swojej działalności. Podczas jubileuszu liczne atrakcje i występy artystyczne. Jedną z nich będą XIV Powiatowe Zawody Sikawek… » więcej 2017-06-12, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Zamki, pałace i dworki na… słodko - wielbiciele słodkości, przybywajcie do Brzegu Opolszczyzna festiwalami stoi - nie ma tygodnia, by jakiś tu się nie odbywał…. W najbliższą sobotę (17.06) w Brzegu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek. » więcej 2017-06-12, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Festiwal Tańca Opole 2017 już w sobotę w CWK Taniec towarzyski w wykonaniu par z całej Polski - zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych - zagości w najbliższa sobotę (17.06) na parkietach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Turnieje eliminacyjne rozpoczną się już… » więcej 2017-06-12, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Zbiórka krwi w Centrum Sportu na finał Football Academy Będzie można oddać krew, na którą w wakacje zapotrzebowanie jest wyjątkowo duże. Fundacja Football Academy Group już po raz czwarty organizuje akcję zbiórki krwi pod hasłem 'Krewki Piłkarz'. Zbiórka odbędzie się w najbliższą… » więcej 2017-06-12, godz. 12:33, Patronaty - polecamy 2017 - Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka w województwie opolskim. Dowiedz się więcej o tej postaci! Rok 2017 w województwie opolskim nazwany został Rokiem Alfonsa Zgrzebnioka pseudonim Rakoczy. W 80. rocznicę śmierci wybitnego dowódcy powstań śląskich w najbliższy wtorek (13.06) otwarta zostanie wystawa poświęconej tej postaci… » więcej
672673674675676677678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »