Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-08-25, 15:20 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Agnieszka Lubczańska)

Polska jesień z Polskim Radiem Opole – zobacz, co nowego w programie od września

Polska jesień z Polskim Radiem Opole – zobacz, co nowego w programie od września
Polska jesień z Polskim Radiem Opole – zobacz, co nowego w programie od września
Z muzycznego punktu widzenia złota polska jesień to w Radiu Opole przede wszystkim złote polskie przeboje. Ich zagęszczenie na antenie jest odpowiedzią naszej redakcji na przewidywaną nostalgię słuchaczy wywołaną Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej oraz jubileuszowym koncertem z okazji 65. lat Radia Opole. A co w dziedzinie słowa radiowego? Dużo…
Skoro o piosence mowa, to zachęcamy do słuchania naszego codziennego cyklu pt. Piosenka z legendą", który dedykujemy jesienią twórcom występującym na KFPP, następnie w naszym koncercie jubileuszowym (SBB, TSA, Piersi, Sabina Sago), potem z kolei wykonawcom głośnego opolskiego festiwalu perkusyjnego Drum Fest. Dedykujemy w takim sensie, że będziemy opowiadać o tym, jak powstały największe polskie przeboje, jakie wiążą się z nimi anegdoty – zabawne lub smutne, zawsze ciekawe. W listopadzie natomiast „Piosenka z legendą” zamieni się w Okładkę z legendą", który to cykl poświęcimy najbardziej znanym okładkom polskich płyt – dlaczego znalazło się na nich to, co się znalazło.

Z naszym jubileuszem wiąże się też cykl „65 lat minęło… Historia Radia Opole", który będzie emitowany w paśmie Ona i on. Uchylimy przed wami wieko naszego radiowego kufra, który aż pęka od smacznych anegdot, niezwykłych historii oraz przede wszystkim intrygujących osobowości, które zamierzamy zaprezentować lub przypomnieć.

„Przeznaczenie. Traf. Przypadek' - cykl radiowych opowiadań Jacka Cygana na antenie Radia Opole już od 4 września [fot. Justyna Krzyżanowska]Przeznaczenie, traf, przypadek" - taki tytuł nosi cykl jędrnych, zwartych, wyszukanych językowo i wybornych literacko radiowych opowiadań Jacka Cygana, słynnego autora tekstów piosenek, twórcy nieprzemijających hitów polskiej muzyki rozrywkowej. Te gawędy o życiu, jego nieprzewidywalności, ale i pięknie będą emitowane na naszej antenie już od 4 września – od poniedziałku do piątku, o godz. 19:20 w paśmie Rewiry kultury. Do 22 listopada wyemitujemy 57 odcinków opowiadań słynnego tekściarza.

Cudze chwalicie… – to z kolei nowy cykl w paśmie Ona i on. Nie będzie to jednak przewodnik po nieznanych lub niedocenianych zakątkach i zabytkach Opolszczyzny, lecz po jej… ludziach. Słuchając „Cudze chwalicie…”, przekonacie się, że i u nas mieszkają ludzie godni rozmowy, pochwały, zainteresowania. Tymczasem mało o nich wiemy, bo albo właśnie „cudze chwalimy”, albo są oni tak skromni, że nie pchają się przed szereg. Podsuniemy im zatem mikrofon Radia Opole.

Cykle historyczne „Fale niepodległości” i „Internowana nadzieja”, poświęcone pamięci odzyskania przez Polskę wolności 99 lat temu oraz dramatycznym wydarzeniom stanu wojennego w 1981, wypełnią naszą historyczną misję, ale i apetyt czytelników na zwięzłe historyczne audycje, przybliżające nieznane aspekty historii dalszej i bliższej.

Cykl „Eko trendy” pokaże nam, co dziś modne (i chwytliwe w ekologii), a regularna cosobotnia audycja „Sposób na jesień” przybliży słuchaczom naturalne metody utrzymywania się w zdrowiu i dobrej formie w trudny jesienny czas [https://pixabay.com/pl]Co jeszcze? Cykl Eko Trendy pokaże nam, co dziś modne i chwytliwe w ekologii, a cosobotnia audycja „Sposób na jesień” przybliży naturalne metody utrzymywania się w zdrowiu i dobrej formie w trudny jesienny czas.

Natomiast cykl „Dwa plus trzy” udowodni, że rodzicielstwo i wielodzietne rodziny wcale nie muszą być powodem trosk i fatygi życiowej, a wręcz przeciwnie – dostarczają dumy, spełnienia i szczęścia, zwłaszcza rodzinnego.

Osoby i sposoby” – ten cosobotni cykl zaludnią ciekawi naukowcy i racjonalizatorzy z różnych dziedzin życia, a także ich wynalazki, patenty, usprawnienia, unowocześnienia, czyli właśnie tytułowe sposoby. Polecamy też cykl „Młodzi z głową”, który pokaże nam, jak bogate, ciekawe i liczne jest środowisko studenckich kół naukowych. Tylko na Uniwersytecie Opolskim działa ich około 50.

Zapraszamy do słuchania! Więcej informacji o porach emisji i autorach w zakładce Ramówka jesień 2017.

Zobacz także

2017-07-10, godz. 09:30, Patronaty - polecamy Wyjątkowy koncert z okazji 65-lecia Radia Opole i 800-lecia Opola już dziś. Zapraszamy! Stolica regionu świętuje 800-lecie lokacji miasta, a Radio Opole 65-lecie powstania. Dzieląc się radością z tych jubileuszy, zapraszamy dziś (10.07) na wyjątkowy koncert. Tego dnia przypada także rocznica powodzi, jaka równo 20 lat… » więcej 2017-07-09, godz. 18:26, Patronaty - polecamy Radio Opole przyjacielem I Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki 22 wokalistów i zespołów polonijnych z kilkunastu krajów Europy i Kanady weźmie udział w Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki. To pierwsze tego typu wydarzenie w Opolu. Koncert laureatów odbędzie się w sobotę (15.07) w Filharmonii… » więcej 2017-07-07, godz. 07:06, Patronaty - polecamy Koncert z okazji 35-lecia zespołu Bakshish Jedna z najstarszych polskich grup reggae - zespół Bakshish - obchodzi 35-lecie istnienia. Z tej okazji dziś (07.07) odbędzie się urodzinowy koncert. Początek o godz. 19:00. W kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki są jeszcze bilety… » więcej 2017-07-06, godz. 17:17, Patronaty - polecamy Zumba w amfiteatrze - przyjdź poćwiczyć Do amfiteatru coraz częściej można przyjść nie tylko posłuchać koncertów, ale także poprawić swoją kondycję. Przez całe wakacje w każdą sobotę na tarasie amfiteatru można pod okiem instruktora poćwiczyć jogę, a w planie… » więcej 2017-07-06, godz. 16:49, Patronaty - polecamy Budowa Mini Miasta rozpoczęta! Jest już ratusz, szpital, basen, domki, kawiarnie i miejsce do uprawiania sportu. Codziennie rano w ratuszu odbywa się zebranie i przedyskutowywany jest plan kolejnych działań… Do tego odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia… » więcej
661662663664665666667
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »