Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-09-01, 10:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Zamczysko" już dziś! Zobacz, kto wystąpi i przyjedź do Dąbrowy

Elżbieta Adamiak [fot. AFRO]
Elżbieta Adamiak [fot. AFRO]
Zespół Plateau © (fot. Paweł Iwanow/wikipedia.pl)
Zespół Plateau © (fot. Paweł Iwanow/wikipedia.pl)
Pierwszy piątek i sobota września to czas, który powinni zarezerwować sobie fani piosenki poetyckiej. Już po raz dziewiąty na scenie plenerowej parku zamkowego w Dąbrowie koło Opola odbędą się Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko”. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie Elżbieta Adamiak, a w sobotę – zespól Plateau. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień „Zamczyska” zakończy ognisko, a przy nim śpiewanki do białego rana. Tradycyjnie wydarzeniu będą towarzyszyły warsztaty muzyczne – w tym roku poprowadzi je gitarzysta Starego Dobrego Małżeństwa i zespołu U Studni – Dariusz Czarny.

O wrażenia z pierwszego dnia imprezy zapytamy wykonawców w sobotnim programie "Mamy weekend".
„Zamczysko” to impreza prezentująca szeroki wachlarz wykonawców i stylów muzycznych. Tak będzie i w tym roku. W programie znajdziemy zarówno ballady poetyckie, piosenki kabaretowe, jazzowe, folkowe, a także coś z rockowej półki. Nie zabraknie też piosenek turystycznych.

Pierwszego dnia (01.09) usłyszymy: Tomasza Olesińskiego, Piotra Kajetana Matczuka, zespoły: Póki Co, Chwila Nieuwagi z Kubą Blokeszem, Cisza Jak Ta, a na zakończenie wystąpi Elżbieta Adamiak.

W sobotę (02.09) wystąpią: Łukasz Majewski, śląski zespół PILAR, autor tekstów liryczno-kabaretowych Wojciech Gęsicki, znany wszystkim miłośnikom turystyki górskiej Tomasz Lewandowski, opolski zespół Bohema, a na koniec zespół Plateau, który wystąpi z największymi przebojami uwiecznionymi na płycie „Projekt Grechuta” oraz najnowszymi kompozycjami autorskimi.

Wzorem lat ubiegłych, Zamczysko to także okazja do podszkolenia się w technice gry na gitarze. Tegoroczne warsztaty muzyczne poprowadzi gitarzysta Starego Dobrego Małżeństwa i zespołu U Studni – Dariusz Czarny. Warsztaty odbędą się przed południem w sobotę 2 września. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Osoby zainteresowane mogą się zapisywać drogą mailową tu: gokir@gminadabrowa.pl.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Radio Opole IX Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną "Zamczysko" objęło patronatem medialnym.
Już wkrótce 'Zamczysko' - zobacz, kto wystąpi

Zobacz także

2017-09-25, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Festiwal Dyni, czyli bicie rekordów, pokazy i degustacje O tym, jak wdzięcznym warzywem w kuchni jest dynia oraz w jak niecodzienny sposób można ją wykorzystać, przekonuje od kilku lat powiat krapkowicki organizując Festiwal Dyni. Nie inaczej będzie w tym roku! Wydarzenie już w najbliższą… » więcej 2017-09-25, godz. 11:13, Patronaty - polecamy Rusza Nyski Festiwal Nauki Już po raz 13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zaprezentują swój potencjał w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki. To gratka dla wszystkich zafascynowanych ciekawostkami naukowymi. W programie warsztaty, ćwiczenia, pokazy badań… » więcej 2017-09-25, godz. 10:24, Patronaty - polecamy Międzynarodowy Dzień Tłumacza uczczą w Opolu 26 lat temu - założona w Paryżu - Międzynarodowa Federacja Tłumaczy uznała 30 września Międzynarodowym Dniem Tłumacza. Obchody tego wydarzenia postanowiła w tym roku uczcić Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu organizując w… » więcej 2017-09-25, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Naukowcy o rodzicielstwie – konferencja w Kamieniu Śląskim Rodzicielstwo i jego różne oblicza - to temat dwudniowej konferencji naukowej, która rozpocznie się w najbliższy wtorek (26.09) w Kamieniu Śląskim. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń, refleksji, a także prezentację wyników… » więcej 2017-09-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Czy pobity zostanie Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących? Okaże się w niedzielę w CWK! Waży ponad 100 kilogramów i ma 800 metrów długości, a to ile osób będzie ją kolorować, to się dopiero okaże. Mowa o wielkiej kolorowance. Cel jest ambitny: ustanowić światowy Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących… » więcej
641642643644645646647
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »