Anna Wyszkoni została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do programu "Szansa na sukces" po zdobyciu Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu w 1999 roku. Wygrała go wykonując piosenkę „Długość dźwięku samotności” z repertuaru grupy Myslovitz. Zdobyła też nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu Po-Graj w Opolu, gdzie występowała już wspólnie z grupą Łzy, z którą współpracowała do 2010 roku. Ogólnopolską popularność zespół zdobył, m.in. dzięki takim utworom jak: „Agnieszka już dawno...” po wydaniu płyty „W związku z samotnością”.
Sporo nagród zespól zebrał podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, m.in. w 2003 roku Nagrodę Publiczności w konkursie „Premier”, rok później dwie SuperJedynki – za Przebój Roku („Oczy szeroko zamknięte”) oraz jako Zespół Roku, w 2009 roku Srebrną Premierę w konkursie Premier za utwór „Czy ten pan i pani”. Na tym samym festiwalu artystka została uhonorowana Nagrodą Fotoreporterów i Dziennikarzy. Na jubileuszowym 50. KFPP w Opolu otrzymała SuperNagrodę. W 2011 podczas 48. KFPP w Opolu piosenkarka otrzymała Superjedynkę w kategorii Przebój roku za utwór „Wiem, że jesteś tam”.
Anna Wyszkoni po zakończeniu współpracy z zespołem Łzy, solowo wydała trzy albumy: "Pan i Pani" (2009), "Życie jest w porządku" (2012) - płyta uzyskała szybko status złotej, a w 2015 certyfikat podwójnie platynowej płyty - oraz album z kolędami "Kolędy wielkie" (2015).
W 2016 roku w Sopocie zagrała recital z okazji 20-lecia swojej pracy artystycznej, podczas którego zaśpiewała swoje największe przeboje solowe oraz nagrane z zespołem Łzy. [źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Wyszkoni]
Radio Opole warsztaty z Anną Wyszkoni w ramach Małej Akademii Piosenki objęło patronem medialnym.