Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-04-10, 12:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prezentacja słuchowisk na żywo w Studiu M – to wydarzenie towarzyszące 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”, w które włącza się Radio Opole. Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. A już w najbliższy wtorek (11.04) kolejna odsłona wydarzenia. Tym razem posłuchamy "Jak być kochaną" Kazimierza Brandysa w reżyserii Rafała Szumskiego. Początek o godz. 20:00.

Słuchowisko będzie transmitowane w audycji „Rewiry kultury”, ale można je także zobaczyć na żywo! Chętnych podpatrzenia aktorów w Studiu M podczas realizacji informujemy, że wstęp jest bezpłatny, ale dobrze mieć ze sobą zaproszenie. Zaproszenia będą do zdobycia w audycjach „Na dzień dobry”, „Ona i On” oraz w „Rewirach kultury”. Chętni mogą także pisać na adres kultura@radio.opole.pl

Słuchowisko poprzedzi o godz. 19:20 rozmowa z reżyserem dzieła. Rozmowę poprowadzi Justyna Przyborowicz.
„Klasyka Czytana” w Studiu M Radia Opole to wyzwanie zmierzenia się z mało znanymi utworami polskiej literatury XX wieku w formie słuchowisk radiowych. Wyzwanie podjęło troje młodych reżyserów. Prezentacja każdego jest poprzedzona rozmową z reżyserami.

W słuchowisku "Jak być kochaną" wezmą udział aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu: Judyta Paradzińska, Andrzej Jakubczyk i Bartosz Dziedzic.

Kolejna odsłona "Klasyki Czytania" w Studiu M 18 kwietnia o tej samej porze. Będzie to „Pieśń o głodzie” – poemat Brunona Jasieńskiego w reżyserii Marty Streker.

42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” rozpoczną się oficjalnie 18 kwietnia. Podczas sześciu dni teatralnego święta obejrzymy siedem spektakli konkursowych. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek (11.04) – warto posłuchać, warto zobaczyć

Zobacz także

2016-12-30, godz. 18:09, Patronaty - polecamy 65 lat Radia Opole, ((na))dajemy emocje! Nowe audycje, ciekawe cykle – zobaczcie, co szykujemy w 2017 roku Ciekawe reporterskie materiały i dobre programy muzyczne - na to stawiamy w nowej ramówce. Wraca na antenę tematyka dotycząca Kresów Wschodnich, więcej miejsca poświęcimy sprawom samorządowym. Sprawdzone i lubiane przez Państwa audycje… » więcej 2016-12-29, godz. 21:59, Patronaty - polecamy W Sylwestra koniecznie włączcie Radio Opole! Nie macie pomysłu na tę jedyną w swoim rodzaju noc? Rozwiążemy ten problem! A może bawicie się na prywatce i potrzebujecie dobrej muzyki? Włączcie koniecznie Radio Opole! Gorące rytmy, niezawodni prowadzący, a do tego relacje z… » więcej 2016-12-27, godz. 20:40, Patronaty - polecamy Katarzyna Sky Sperczyńska wystąpi w Studiu M Radia Opole Do końca roku musi zebrać 30 tys. złotych, by móc kontynuować studia na Nowojorskiej Akademii Filmowej. Uda się czy nie - zależy także od Was, drodzy słuchacze. A o talencie młodej artystki ze Skoroszyc będzie można się przekonać… » więcej 2016-12-27, godz. 20:02, Patronaty - polecamy Szopka Noworoczna Radia Opole w sylwestrowy wieczór po 19:00 Tegoroczna Szopka Noworoczna Radia Opole to swoiste podsumowanie, z jednej strony „Warsztatów kabaretowych”, z drugiej - doświadczeń i przeżyć mijającego roku, czyli bardziej i mniej ważnych faktów z rzeczywistości regionalnej… » więcej 2016-12-22, godz. 14:55, Patronaty - polecamy Piwnica Pod Baranami w Opolu z koncertem kolęd i pastorałek [FILM, ZDJĘCIA] „Kolędy i pastorałki dla miasta i świata” - to tytuł koncertu, z którym Piwnica pod Baranami pojawi się 11 stycznia w Filharmonii Opolskiej. Artyści legendarnego kabaretu z Krakowa wprowadzą słuchaczy w klimat galicyjskich wieczorów… » więcej
728729730731732733734
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »