Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-04-10, 12:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prezentacja słuchowisk na żywo w Studiu M – to wydarzenie towarzyszące 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”, w które włącza się Radio Opole. Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. A już w najbliższy wtorek (11.04) kolejna odsłona wydarzenia. Tym razem posłuchamy "Jak być kochaną" Kazimierza Brandysa w reżyserii Rafała Szumskiego. Początek o godz. 20:00.

Słuchowisko będzie transmitowane w audycji „Rewiry kultury”, ale można je także zobaczyć na żywo! Chętnych podpatrzenia aktorów w Studiu M podczas realizacji informujemy, że wstęp jest bezpłatny, ale dobrze mieć ze sobą zaproszenie. Zaproszenia będą do zdobycia w audycjach „Na dzień dobry”, „Ona i On” oraz w „Rewirach kultury”. Chętni mogą także pisać na adres kultura@radio.opole.pl

Słuchowisko poprzedzi o godz. 19:20 rozmowa z reżyserem dzieła. Rozmowę poprowadzi Justyna Przyborowicz.
„Klasyka Czytana” w Studiu M Radia Opole to wyzwanie zmierzenia się z mało znanymi utworami polskiej literatury XX wieku w formie słuchowisk radiowych. Wyzwanie podjęło troje młodych reżyserów. Prezentacja każdego jest poprzedzona rozmową z reżyserami.

W słuchowisku "Jak być kochaną" wezmą udział aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu: Judyta Paradzińska, Andrzej Jakubczyk i Bartosz Dziedzic.

Kolejna odsłona "Klasyki Czytania" w Studiu M 18 kwietnia o tej samej porze. Będzie to „Pieśń o głodzie” – poemat Brunona Jasieńskiego w reżyserii Marty Streker.

42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” rozpoczną się oficjalnie 18 kwietnia. Podczas sześciu dni teatralnego święta obejrzymy siedem spektakli konkursowych. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek (11.04) – warto posłuchać, warto zobaczyć

Zobacz także

2017-02-28, godz. 17:24, Patronaty - polecamy Środowe Inspiracje dla Opolan - spotkanie 60. - To spotkania dla wszystkich ludzi szukających inspiracji, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, czują, że to, co robią na co dzień przestało ich pasjonować - mówi inicjator Środowych Inspiracji Rafał Tańczak. Spotkania odbywają… » więcej 2017-02-28, godz. 16:15, Patronaty - polecamy Zagrają koncert w hołdzie patronowi szkoły muzycznej w Opolu Trwa jubileuszowy rok Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. W związku z tym, że 1 marca mija 207. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, najbliższy koncert z okazji jubileuszu szkoły będzie poświęcony właśnie temu kompozytorowi. Jeden… » więcej 2017-02-27, godz. 12:11, Patronaty - polecamy Koncert mistrzyni flamenco. Będzie też konkurs, w którym do wygrania bilety na widowisko z udziałem gwiazdy [FILM, ZDJĘCIA] To będzie prawdziwa uczta dla miłośników tańca i muzyki z Andaluzji. W najbliższą niedzielę (05.03) o godz.19:00 w Synagodze „Pod Białym Bocianem” we Wrocławiu szykuje się widowisko z udziałem mistrzowskiej klasy tancerki flamenco… » więcej 2017-02-24, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Złe Psy w NCPP - transmisja w poniedziałek od 19:00 na antenie Radia Opole Bilety na ten koncert już się rozeszły, ale mamy dobrą informację: wydarzenie będziemy transmitować na antenie głównej Radia Opole. Mowa o koncercie zespołu Złe Psy, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek (27.02) w Narodowym… » więcej 2017-02-21, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Pobiegną Tropem Wilczym dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych Tego dnia Biegi Tropem Wilczym wystartują w ponad 200 miejscach w całej Polsce. W województwie opolskim odbędą się w Opolu, Głubczycach, Kluczborku, Namysłowie, Praszce, Zawadzkie, a także po raz pierwszy w Grodkowie. Start w niedzielę… » więcej
718719720721722723724
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »