Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-04-10, 12:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prezentacja słuchowisk na żywo w Studiu M – to wydarzenie towarzyszące 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”, w które włącza się Radio Opole. Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. A już w najbliższy wtorek (11.04) kolejna odsłona wydarzenia. Tym razem posłuchamy "Jak być kochaną" Kazimierza Brandysa w reżyserii Rafała Szumskiego. Początek o godz. 20:00.

Słuchowisko będzie transmitowane w audycji „Rewiry kultury”, ale można je także zobaczyć na żywo! Chętnych podpatrzenia aktorów w Studiu M podczas realizacji informujemy, że wstęp jest bezpłatny, ale dobrze mieć ze sobą zaproszenie. Zaproszenia będą do zdobycia w audycjach „Na dzień dobry”, „Ona i On” oraz w „Rewirach kultury”. Chętni mogą także pisać na adres kultura@radio.opole.pl

Słuchowisko poprzedzi o godz. 19:20 rozmowa z reżyserem dzieła. Rozmowę poprowadzi Justyna Przyborowicz.
„Klasyka Czytana” w Studiu M Radia Opole to wyzwanie zmierzenia się z mało znanymi utworami polskiej literatury XX wieku w formie słuchowisk radiowych. Wyzwanie podjęło troje młodych reżyserów. Prezentacja każdego jest poprzedzona rozmową z reżyserami.

W słuchowisku "Jak być kochaną" wezmą udział aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu: Judyta Paradzińska, Andrzej Jakubczyk i Bartosz Dziedzic.

Kolejna odsłona "Klasyki Czytania" w Studiu M 18 kwietnia o tej samej porze. Będzie to „Pieśń o głodzie” – poemat Brunona Jasieńskiego w reżyserii Marty Streker.

42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” rozpoczną się oficjalnie 18 kwietnia. Podczas sześciu dni teatralnego święta obejrzymy siedem spektakli konkursowych. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek (11.04) – warto posłuchać, warto zobaczyć

Zobacz także

2024-10-01, godz. 09:58, Patronaty - polecamy Piosenka religijna już wkrótce zabrzmi w Komprachcicach 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' - to hasło Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej, który już po raz 26. odbędzie się w Komprachcicach. Przegląd rozpocznie się w sobotę 12 października o godz. 13:00 w sali widowiskowej… » więcej 2024-09-30, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Skansen w Opolu - warto tam zajrzeć w niedzielę na jesienne Targi Miodów i Rękodzieła Ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa w Muzeum Wsi Opolskiej już w najbliższą niedzielę (06.10) i tradycyjnie będzie to gratka dla wszystkich pasjonatów miodów naturalnych, przysmaków regionalnych, rękodzieła, muzyki ludowej… » więcej 2024-09-30, godz. 13:41, Patronaty - polecamy IX Festiwal Mikołaja z Koźla, czyli 4 koncerty podczas 3 dni z muzyką dawną Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym - pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej 2024-09-30, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Spotkanie podróżnicze z kapitan Joanną Pajkowską już w piątek Jest pierwszą Polką w historii, która opłynęła świat samotnie na jachcie żaglowym bez cumowania w portach. Kapitan Joanna Pajkowska będzie gościem spotkania, które odbędzie się w najbliższy piątek (04.10) w Zdrowej Rodzinie… » więcej 2024-09-30, godz. 10:56, Patronaty - polecamy Popularyzator nauk przyrodniczych Adam Zbyryt w Opolu. Przyjdź na spotkanie, wybierz się na ornitologiczny spacer Dotarcie do młodzieży z literaturą popularnonaukową oraz zaszczepienie w niej naukowej pasji - to cele projektu „Litenatura - zrozum naturę przez literaturę”. W jego ramach już w najbliższy piątek (04.10) gościem Miejskiej Biblioteki… » więcej
23242526272829
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »