Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-04-17, 11:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

42. OKT "Klasyka Polska" - posłuchaj relacji

Zdjęcie ze spektaklu "Kartoteka" [fot. materiały organizatora]
Zdjęcie ze spektaklu "Kartoteka" [fot. materiały organizatora]
Zdjęcie ze spektaklu "Krakowiacy i Górale" [fot. Piotr Bedliński]
Zdjęcie ze spektaklu "Krakowiacy i Górale" [fot. Piotr Bedliński]
Zdjęcie ze spektaklu "Krzyżacy" [fot. General Prem]
Zdjęcie ze spektaklu "Krzyżacy" [fot. General Prem]
Zdjęcie ze spektaklu "Wesele" [fot semimatt pl]
Zdjęcie ze spektaklu "Wesele" [fot semimatt pl]
Zdjecie ze spektaklu "Książę Niezłomny" [fot. M. Hueckel]
Zdjecie ze spektaklu "Książę Niezłomny" [fot. M. Hueckel]
Zdjęcie ze spektaklu "Ślub" [fot. Michal Ramus, źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Zdjęcie ze spektaklu "Ślub" [fot. Michal Ramus, źródło: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” potrwają do niedzieli (23.04). W programie siedem spektakli konkursowych i mnóstwo imprez towarzyszących - szczegóły programu podajemy poniżej.

O wydarzeniu od środy do piątku w felietonach Justyny Przyborowicz w audycji „Ona i On”, w serwisach kulturalnych (o 10:03 i 14:03), w relacjach na żywo z teatru przed spektaklami konkursowymi podczas audycji „Dobre granie” (po 17:00). Sporo o wydarzeniu także oczywiście w „Rewirach kultury” (po 19:00). Zapraszamy!
Relacje można zobaczyć i posłuchać klikając tu.

Tegorocznym Opolskim Konfrontacjom Teatralnym (OKT) towarzyszy hasło „Klasyka dotyka”. Oprócz opolsko-szczecińskiej koprodukcji, która zainauguruje tegoroczne OKT, do Opola przyjadą inscenizacje z Olsztyna, Gdańska, Supraśla, Poznania, Łodzi i Lublina. Szczegółowy program konkursowych spektakli podajemy poniżej.

Spektakle oceni jury w składzie: Małgorzata Leyko, Krystyna Meissner, Gabriela Muskała, Janusz Majcherek i Piotr Ratajczak. Swoje nagrody przyzna także jury dziennikarzy, jury społeczne składające się z mieszkańców Opola, a także Prezydent Miasta Opola.

Program 42. OKT dopełniają liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. koncerty. W foyer teatru będzie okazja posłuchania Mai Kleszcz, Jam Jazz Session, Mikromusic Acoustic Trio, Marceliny, B I T A M I N Y i tria Stanisława Soyki.

Wśród imprez towarzyszących także: rozmowy z twórcami, opolska edycja ogólnopolskiego projektu Spacerownik Teatralny, warsztaty, przedstawienia pozakonkursowe i czytania performatywne – m.in. „Matki” Witkacego w reżyserii Katarzyny Herman przywołujące legendarne przedstawienie dyplomowe, w którym zagrali studenci PWST w Warszawie, rocznik 1994: m.in. Katarzyna Łochowska, Agnieszka Kotlarska, Małgorzata Kożuchowska, Agata Kulesza, Anna Samusionek, Bartosz Opania, Norbert Rakowski i Hubert Urbański.

Wydarzeniem towarzyszącym są także radiowe słuchowiska prezentowane w Studiu M Radia Opola na żywo.

Organizatorem 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska" jest Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, współorganizatorem Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Radio Opole patronuje medialnie wydarzeniu. Więcej informacji tu: 42. OKT.

Spektakle konkursowe:
Wtorek (18.04), godz. 19:00
"Ślub" Witolda Gombrowicza, reż. Anna Augustynowicz, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatr Współczesny w Szczecinie
Środa (19.04), godz. 19:00
"Książę Niezłomny" Pedra Calderóna/Juliusza Słowackiego, reż. Paweł Świątek, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Czwartek (20.04), godz. 18:00
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, reż. Jakub Roszkowski, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Piątek (21.04), godz. 19:00
"Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza, reż. Jakub Roszkowski, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Sobota (22.04), godz. 17:00
"Dziady – Noc Pierwsza", reż. Piotr Tomaszuk, Teatr Wierszalin w Supraślu
Sobota (22.04), godz. 19:00
"Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogusławskiego, reż. Michał Kmiecik, Teatr Polski w Poznaniu
Niedziela (23.04), godz. 18:00
"Kartoteka" Tadeusza Różewicza, reż. Andrzej Majczak, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
42. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Polska' potrwają od 18 do 23 kwietnia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Zobacz także

2024-10-28, godz. 09:01, Patronaty - polecamy Higiena cyfrowa, korzyści i niebezpieczeństwa płynące z przebywania w przestrzeni online na Opolskim Tygodniu Kariery “Kariera a cyfrowy świat” pod takim hasłem w najbliższą środę (30.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się finał Opolskiego Tygodnia Kariery. Na wydarzenie zaprasza Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Pierwszy… » więcej 2024-10-25, godz. 14:45, Patronaty - polecamy "Wiesław Dymny. Pięć i pół bladego Józka", czyli wydarzenie jesieni w GSW 'Wiesław Dymny. Pięć i pół bladego Józka' to tytuł nowej wystawy, którą do 24 listopada będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Kuratorami ekspozycji są Marta Miś oraz syn artysty - Michał Dymny, który… » więcej 2024-10-25, godz. 09:10, Patronaty - polecamy Gala 20. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej pełna dobrej energii Spotkanie z Ewą Chotomską, oprowadzanie po wystawie poświęconej Wandzie Chotomskiej, a do tego koncert zespołu Lemoniada - to wszystko uświetni galę 20. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2024-10-24, godz. 15:12, Patronaty - polecamy Konkurs plastyczny w ramach Tygodnia Patriotycznego Muzeum Ziemi Kozielskiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kocham Cię, Polsko” organizowanym w ramach Tygodnia Patriotycznego. Konkurs jest skierowany… » więcej 2024-10-24, godz. 09:20, Patronaty - polecamy „Podziemny Muranów” – spotkanie z prof. Jackiem Leociakiem Literaturoznawca, pracownik Instytutu Badań Literackich PAN oraz Centrum Badań nad Zagładą Żydów - prof. Jacek Leociak odwiedzi dziś (24.10) Opole ze swoją najnowszą książką „Podziemny Muranów”. Spotkanie odbędzie się w… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »