Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2016-12-08, 23:11 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Galerii Sztuk Wszelakich nowa wystawa

Sebastian Huczyński [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Sebastian Huczyński [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Obraz Katarzyny Nossek-Dżaluk [archiwum artysty]
Obraz Katarzyny Nossek-Dżaluk [archiwum artysty]
Obraz Katarzyny Nossek-Dżaluk [archiwum artysty]
Obraz Katarzyny Nossek-Dżaluk [archiwum artysty]
Obraz Katarzyny Nossek-Dżaluk [archiwum artysty]
Obraz Katarzyny Nossek-Dżaluk [archiwum artysty]
Do 8 stycznia w Galerii Sztuk Wszelakich - mieszczącej się w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu - można oglądać wystawę pod intrygującym tytułem. „Prąd zmienny”. Autorami prac są absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu - Katarzyna Nossek-Dżaluk oraz Sebastian Huczyński, student piątego roku malarstwa na wrocławskiej ASP. Oboje związani są z Kędzierzynem-Koźlem. Wernisaż rozpocznie się w piątek (09.12) o godz. 18:00 przy al. Jana Pawła II 27.

Dla artystki malarstwo to szansa na wyrażenia tego, co w natłoku spraw, informacyjnym chaosie, braku czasu na refleksję – bezpowrotnie umyka. Aktualnie główny temat jej obrazów to martwa natura. Używa czystych, kontrastowych kolorów.


Sebastian Huczyński jest absolwentem historii sztuki oraz studentem piątego roku malarstwa na wrocławskiej ASP. Swoją pierwszą indywidualną wystawę miał w styczniu 2013 roku. W jego rysunkach, obrazach i kolażach dominowała wówczas abstrakcja. Na wystawie „Prąd zmienny” pokazuje malarstwo geometryczne i instalacje inspirowane twórczością takich artystów jak: Kazimierz Malewicz, Andrzej Gieraga czy Henryk Stażewski.


W Galerii Sztuk Wszelakich nowa wystawaAutorzy wystawy "Prąd zmienny" należą do opolskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.


Podczas wernisażu będzie można wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Krzysztofa Grońskiego i Dawida Bielasa.


Radio Opole wystawę prac Sebastiana Huczyńskiego i Katarzyny Nossek-Dżaluk objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2025-01-16, godz. 14:02, Patronaty - polecamy "Burza. Regulamin wyspy" jeszcze w styczniu na afiszu, a po spektaklu dyskusja ze znawcami teatru 'Dawni mistrzowie. Sztuka jako utopia' - pod takim tytułem w sobotę 25 stycznia odbędzie się spotkanie po spektaklu „Burza. Regulamin wyspy”. Wątki obecne w tym nagradzanym przedstawieniu mają być pretekstem do teatralnej dyskusji… » więcej 2025-01-16, godz. 09:13, Patronaty - polecamy Biała świętuje 800-lecie Jedno z najstarszych miast w Polsce, Biała leząca w powiecie prudnickim, świętuje w tym roku jubileusz 800-lecia. „To wielkie wydarzenie, nad którym pracowaliśmy przez lata, by w pełni pokazać niezwykłą historię, kulturę i tradycję… » więcej 2025-01-15, godz. 11:30, Patronaty - polecamy "Stanisław Bober. Fotografie" - wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego Przedsmak tej wystawy mogliśmy oglądać w październiku przed dworcem w Opolu, teraz jest okazja obejrzenia jej w pełnej okazałości. Mowa o zdjęciach, których autorem jest zmarły w 1990 r. malarz, grafik i jedna z czołowych postaci… » więcej 2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »