Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2016-11-16, 11:52 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zamek Książęcy Niemodlin scenerią tegorocznej edycji Święta Karpia

Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego rozpocznie się w sobotę (19.11) o godz. 11:00 na Zamku Książęcym w Niemodlinie [fot. materiały organizatora]
Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego rozpocznie się w sobotę (19.11) o godz. 11:00 na Zamku Książęcym w Niemodlinie [fot. materiały organizatora]
A tak było podczas poprzednich edycji Święta Karpia [fot. materiały organizatora]
A tak było podczas poprzednich edycji Święta Karpia [fot. materiały organizatora]
A tak było podczas poprzednich edycji Święta Karpia [fot. materiały organizatora]
A tak było podczas poprzednich edycji Święta Karpia [fot. materiały organizatora]
„Opolski karp naszego regionu skarb” – przekonuje Rybacka Lokalna Grupa Działania Opolszczyzna i zaprasza na kolejną edycję Święta Karpia. Obchody tego święta w Niemodlinie - to już tradycja. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się jednak na zamku. Świętowanie potrwa w sobotę (19.11) od godz. 11:00 do 15:00, poprzedzi go w piątek (18.11) konferencja w Graczach. Wstęp bezpłatny.

Więcej o wydarzeniu w piątek (18.11) w porannych rozmowach – gościem Marka Świercza będzie m.in. Jakub Roszuk, prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Opolszczyzna.

Atrakcje w ramach Święta Karpia na zamku poprzedzi w piątek (18.11) Jesienna Konferencja Rybacka w Restauracji Dworek w Graczach. Uczestnicy między godz. 9:00 a 15:00 porozmawiają o nowych perspektywach rozwoju sektora rybackiego. Tego dnia w Ośrodku Kultury w Niemodlinie odbędzie się także uroczystość wręczenia nagród dla najmłodszych uczestników konkursu rysunkowego „Mały Karpik”.


Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego rozpocznie się oficjalnie w sobotę (19.11) o godz. 11:00 na Zamku Książęcym w Niemodlinie. Na dziedzińcu zamku karpia w różnych kulinarnych odsłonach będzie przygotowywał Jan Kuroń - mistrz patelni i wykwintnych smaków. Planowane godziny pokazu wraz z degustacją 11:30-13:00 oraz 14:00-15:00.

Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego rozpocznie się oficjalnie w sobotę (19.11) o godz. 11:00 na Zamku Książęcym w NiemodlinieW programie także ok. godz. 12:30-13:00 Konkurs z Wiedzy o Rybactwie, w którym będzie okazja wygrania atrakcyjnych nagród. Rozstrzygnięty zostanie też Polsko-Czeski Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ryb. Jeśli kogoś serwowane potrawy zainspirują do tego, by przygotować potrawę samemu, będzie okazja zaopatrzenia się w świeżego karpia.


Nie zabraknie także innych atrakcji, m.in. przejażdżek bryczką, pokazów kowalstwa artystycznego, rękodzieła, snycerstwa czy warsztatów z ceramiki. Dla najmłodszych z kolei szykują się animacje, oczywiście z karpiem w roli głównej. Miłośnicy legend, historii i architektury będą mieli okazję zwiedzić zamek z przewodnikiem. Wejścia na zamek przewidziano tego dnia o pełnych godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. Będzie można poznać historię początków hodowli karpia książęcego na ziemiach niemodlińskich, legendę o Świętym Antonim z Padwy (strażniku mostu zamkowego) i jego słynnym... kazaniu do ryb.


O godz.11:00 i 14:00 rozpoczną się wycieczki z przewodnikiem po samym Niemodlinie. W programie, oprócz zwiedzania zamku, m.in. spacer wzdłuż murów miejskich, niemodlińskim Rynku, opowieść o historii bram miejskich, młynie zamkowym, wizyta w gospodarstwie rybackim, XIV-wiecznym kościele NMP. Będzie można posłuchać legend niemodlińskich o cudzie nad Ścinawą, o orszaku Świętej Urszuli czy opowieści o niemodlińskim tunelu.


O godz.18:00 w Ośrodku Kultury odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik”.


Organizatorami wydarzenia są Rybacka Lokalna Grupa Działania Opolszczyzna, Gospodarstwo Rybackie Lasów Państwowych w Niemodlinie, Niemodliński Ośrodek Kultury, Gmina Niemodlin i Zamek Książęcy w Niemodlinie. Radio Opole jest patronem medialnym Święta Karpia.

Zobacz także

2025-01-16, godz. 14:02, Patronaty - polecamy "Burza. Regulamin wyspy" jeszcze w styczniu na afiszu, a po spektaklu dyskusja ze znawcami teatru 'Dawni mistrzowie. Sztuka jako utopia' - pod takim tytułem w sobotę 25 stycznia odbędzie się spotkanie po spektaklu „Burza. Regulamin wyspy”. Wątki obecne w tym nagradzanym przedstawieniu mają być pretekstem do teatralnej dyskusji… » więcej 2025-01-16, godz. 09:13, Patronaty - polecamy Biała świętuje 800-lecie Jedno z najstarszych miast w Polsce, Biała leząca w powiecie prudnickim, świętuje w tym roku jubileusz 800-lecia. „To wielkie wydarzenie, nad którym pracowaliśmy przez lata, by w pełni pokazać niezwykłą historię, kulturę i tradycję… » więcej 2025-01-15, godz. 11:30, Patronaty - polecamy "Stanisław Bober. Fotografie" - wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego Przedsmak tej wystawy mogliśmy oglądać w październiku przed dworcem w Opolu, teraz jest okazja obejrzenia jej w pełnej okazałości. Mowa o zdjęciach, których autorem jest zmarły w 1990 r. malarz, grafik i jedna z czołowych postaci… » więcej 2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »