Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2016-11-14, 12:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Chwila Nieuwagi i Kuba Blokesz wystąpią w piątek w Studiu M

Zespół Chwila Nieuwagi [fot. archiwum artysty]
Zespół Chwila Nieuwagi [fot. archiwum artysty]
Zespół Chwila Nieuwagi podczas nagrywania swojej płyty w Studiu M Radia Opole, premiera płyty 18 listopada [fot. Piotr Wrona]
Zespół Chwila Nieuwagi podczas nagrywania swojej płyty w Studiu M Radia Opole, premiera płyty 18 listopada [fot. Piotr Wrona]
Kompozycje współczesnych czeskich pieśniarzy, czeskich zespołów folkowych i folk-rockowych będzie można posłuchać w najbliższy piątek (18.11) w Studiu M Radia Opole. „Brama Morawska” – to tytuł koncertu, w którym wystąpią Chwila Nieuwagi oraz laureat 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki Kuba Blokesz. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie głównej Radia Opole. Początek o godz. 19:00. Zaproszenia są do zdobycia podczas audycji „Ona i On” od poniedziałku (14.11) do piątku (18.11).
Brama Morawska od najdawniejszych czasów stanowiła naturalne przejście pomiędzy Sudetami i Karpatami. Tędy przebiegały najważniejsze trakty handlowe z południa Europy nad Morze Bałtyckie, np. Szlak Bursztynowy, a także szlaki z Polski do Czech.

Dla pomysłodawców koncertu "Brama Morawska" stała się metaforą kusząco uchylonych drzwi, które wystarczy pchnąć, by zanurzyć się w zupełnie inny świat. W Studiu M Radia Opole będzie okazja posłuchania w nowych interpretacjach piosenek czeskich artystów, m.in. Karela Kryla, Jaromíra Nohavicy, Radůzy, czy grupy Čechomor.

Zarówno Kuba BlokeszKuba Blokesz [fot. archiwum artysty], jak i Chwila Nieuwagi znani są w kręgu piosenki poetyckiej i folkowej.

Śpiewający i grający na gitarze Kuba Blokesz ma za sobą fonograficzny debiut pt. „Lwów. Szkice Miejskie”(2015) oraz współpracę m.in. z Andrzejem Poniedzielskim, Elżbietą Adamiak, Romanem Kołakowskim, Stefanem Brzozowskim.

Z kolei pochodzący z Rybnika zespół Chwila Nieuwagi jest zdobywcą laurów na najbardziej prestiżowych festiwalach poetyckich i folkowych w kraju. Wydali dwie autorskie płyty „Niepoprawną muzykę” (2011) oraz „Miszung” (2013), a w tym miesiącu ukazuję się ich - nagrana w Studiu M Radia Opole - trzecia płyta „Anieli śpiewają”. Zespół łączy w swoich utworach nastrojowość poezji i jazzu, żywiołowość folku (z naciskiem na swój rodzimy śląski) i bogactwo instrumentalne. Koncertują w kraju i za granicą.


Chwila Nieuwagi i Kuba Blokesz wystąpią w piątek w Studiu M

Zobacz także

2025-01-16, godz. 14:02, Patronaty - polecamy "Burza. Regulamin wyspy" jeszcze w styczniu na afiszu, a po spektaklu dyskusja ze znawcami teatru 'Dawni mistrzowie. Sztuka jako utopia' - pod takim tytułem w sobotę 25 stycznia odbędzie się spotkanie po spektaklu „Burza. Regulamin wyspy”. Wątki obecne w tym nagradzanym przedstawieniu mają być pretekstem do teatralnej dyskusji… » więcej 2025-01-16, godz. 09:13, Patronaty - polecamy Biała świętuje 800-lecie Jedno z najstarszych miast w Polsce, Biała leząca w powiecie prudnickim, świętuje w tym roku jubileusz 800-lecia. „To wielkie wydarzenie, nad którym pracowaliśmy przez lata, by w pełni pokazać niezwykłą historię, kulturę i tradycję… » więcej 2025-01-15, godz. 11:30, Patronaty - polecamy "Stanisław Bober. Fotografie" - wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego Przedsmak tej wystawy mogliśmy oglądać w październiku przed dworcem w Opolu, teraz jest okazja obejrzenia jej w pełnej okazałości. Mowa o zdjęciach, których autorem jest zmarły w 1990 r. malarz, grafik i jedna z czołowych postaci… » więcej 2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »