Radio Opole » Gospodarka
2021-04-30, 14:19 Autor: Witold Wośtak

Czy nowa oczyszczalnia ścieków w Oleśnie będzie gotowa do końca roku? Na to wskazuje aktualne tempo prac

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oleśnie]
Przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oleśnie]
Przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oleśnie]
Przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oleśnie]
Przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oleśnie]
Przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oleśnie]
Duże tempo prac widać przy gruntownej modernizacji oczyszczalni ścieków w Oleśnie. W ostatnim czasie wylano betonową płytę dla serca oczyszczalni, czyli reaktora biologicznego.
Trwa zbrojenie ścian, prowadzone są prace przy budynku prasy osadu, a kolejnym frontem jest budowa rurociągu tłocznego, czyli drugiego ciągu.

- Poza tym ruszył remont przepompowni oraz krat w budynku przy ulicy Mostowej - mówi Jerzy Chęciński, wiceburmistrz Olesna.

- Można powiedzieć, że w pewnym stopniu wyprzedzamy kalendarz tej inwestycji. Gdyby udało się utrzymać obecne tempo, obiekt powinien być gotowy do końca tego roku. W praktyce następny rok przeznaczylibyśmy na rozruch i przygotowanie już do eksploatacji. Bądźmy optymistami, że prace będą przebiegać tak nadal. Pogoda sprzyja, ekipy są zaangażowane, a na budowie jest wielu pracowników. Widząc trwające roboty, na ten moment jesteśmy optymistycznie nastawieni.

Prace rozpoczęto w ubiegłym roku, a umowny termin rozruchu to koniec czerwca 2022 roku.

Największa inwestycja proekologiczna gminy Olesno jest warta około 25 milionów złotych, z czego niemal 18 milionów stanowi dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Funduszu Spójności Unii Europejskiej.
Jerzy Chęciński

Gospodarka

2021-09-26, godz. 14:00 Wspólny projekt gminy Branice i czeskich Brumovic na modernizację Parku Pod Lipami Gmina Branice wspólnie z czeskimi Brumovicami pozyskała z Euroregionu Silesia fundusze na efektowną modernizację ogrodzenia Parku Pod Lipami w Branicach. Będzie… » więcej 2021-09-26, godz. 08:20 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »